Korzyści ze stosowania kremów w przypadku AZS

Krem na atopowe zapalenie skóry i łuszczycę możne nam wydatnie pomóc w walce z tymi schorzeniami i przynieść naszemu dziecku dużą ulgę w codziennym funkcjonowaniu.

Atopowe Zapalenie Skóry to schorzenie, na które cierpi wedle różnych danych co dziesiąte dziecko na świecie. Najczęściej atakuje już w pierwszym roku życia i na samym początku bywa mylone ze zwykłym uczuleniem, a jego objawy są ignorowane. Pierwsze symptomy, że możemy mieć do czynienia z AZS, to zaczerwienienia, które pojawiają się szczególnie na owłosionej części głowy, policzkach, zgięciach kolan i rąk.

Miejsca te są bardzo suche i niezwykle szybko powiększają się

Kiedy tylko stwierdzimy występowanie takich plam, powinniśmy natychmiast udać się na konsultacje do lekarza dermatologa. Ten rozwieje nasze obawy lub je potwierdzi. Jeśli uzna, że nasze dziecko cierpi na atopowe zapalenie skóry, to w pierwszej kolejności musimy wyeliminować alergen, który uczula nasze dziecko. Kolejnym krokiem jest, zmiana pościeli i techniki mycia dziecka. Pościel powinna być z możliwie jak najbardziej delikatnych tkanin i materiałów, które nie będą drażnić skóry. W zakresie codziennej higieny warto zrezygnować ze wszelkich produktów, które oparte są na sztucznych składnikach.

Te bowiem wysuszają dodatkowo skórę i powodują liczne podrażnienia

W zakresie higieny przy kąpieli, a także natychmiast po doskonale sprawdzają się emolienty oraz kremy na atopowe zapalenie skóry i łuszczycę. Najczęściej oparte są tłuszczach naturalnych w tym oleju sojowym, z avocado czy lnianym oraz węglowodorach mineralnych. Znajdziemy w nich także substancje łagodzące podrażnienia i stany zapalne skóry. Preparaty te skutecznie nawilżą i natłuszczą skórę, a także złagodzą dolegliwości świądowe. W przypadku AZS produkty tego typu powinno się stosować nawet kilka razy dziennie. Zarówno do kąpieli, jak i smarowania skóry. Dzięki tym zabiegom skóra będzie bardziej elastyczna oraz sprężysta. Zapobiegnie to także powstawaniu nowych ognisk choroby, a tym samym zredukuje niedogodności, jakie dotykają dziecko podczas choroby.