Motoryzacja

Audi a5

Samochody

MotoryzacjaNowe audi a5 zachwycać może pod wieloma względami. Zdaniem ekspertów nowy niemiecki samochód jest jedną z najbardziej udanych konstrukcji niemieckiej firmy od wielu lat. Po pierwsze samochód prezentuje się bardzo dobrze jeśli chodzi o audi a5 dane techniczne.

Do dobrych osiągów koncern audi zdążył już jak najbardziej przyzwyczaić swoich klientów, tutaj mamy jednak do czynienia z kilkoma nowościami. Po pierwsze a5 jest pierwszym, zaprezentowanym od wielu lat coupe tej marki. Już samo to wzbudza zainteresowanie.

Nowa linia stylistyczna

MotoryzacjaNa pierwszy rzut oka nawet zupełny laik samochodowy zauważy też, nową, nieco inną linię stylistyczną samochodu. Jest to efekt połączenia niemieckiego i włoskiego stylu w jednym samochodzie. Projektant odpowiedzialny za wygląd nowego audi współpracował także z alfa romeo, tworząc wiele udanych modeli. Między innymi alfa romeo opinie 156 jest dziełem tego projektanta, jeśli chodzi o stylistykę samochodu. Nawiązań do alfa romeo spalanie w nowym audi się oczywiście nie doszukamy, ale można łatwo zauważyć wiele typowych dla włoskiego stylu rozwiązań, które przyznajmy ciekawie prezentują się w nowym audi a5 cena. Samochód prezentuje się przyznać trzeba zjawiskowo. Audi wyposażone jest w dosyć mocny silnik, także w wariancie benzynowym, oraz oczywiście napęd na cztery koła co w znacznym stopniu ma wpływ na sposób w jaki samochód ten się prowadzi.

Wnętrze pojazdu

MotoryzacjaNiezwykle elegancko prezentuje się także wnętrze pojazdu, ale pamiętać należy o drobnym mankamencie mianowicie tym, że samochód zaprojektowany jest z myślą o dwóch podróżujących nim osobach. Na tylnej kanapie jest dosyć mało miejsca, tak wiec traktowanie a5 jako auta rodzinnego może być lekką przesadą, co nie oznacza bynajmniej że nie jest to samochód praktyczny, co można powiedzieć o wielu sportowych samochodach. Samochód nie należy też niestety do tanich. Już w podstawowej wersji zakup nowego a5 to wydatek około 190 tysięcy złotych. Cena dochodzić może nawet do 250 000 w zależności od wybranej wersji oraz wyposażenia dodatkowego. Przyznać jednak trzeba że jest to niezawodne i niezwykle dobrze się prezentujące niemieckie auto.

Dodaj komentarz