Aukcje poleasingowe – okazje dla każdego

Porady

Leasing należy obecnie do najpopularniejszych produktów finansowych dla firm. Korzysta z niego mnóstwo przedsiębiorców, którzy potrzebują wsparcia finansowego dla swoich inwestycji związanych z rozwojem. Trzeba przyznać, że w wielu sytuacjach rzeczywiście jest to doskonałe rozwiązanie. Dogodne warunki współpracy sprawiają, że uzyskanie w ten sposób środków finansowych na rozwój przedsiębiorstwa jest dość proste. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej.

Leasing – kiedy się opłaca?

Na samym początku trzeba powiedzieć, czym tak właściwie są pożyczki leasingowe. Znacznie różnią się one od standardowych kredytów, które możemy uzyskać w banku. W tym przypadku leasingodawca kupuje wskazaną rzecz, która ma być przedmiotem leasingu. Wybór jest to bardzo szeroki, choć największą popularnością cieszą się leasingi samochodowe lub operacyjne przeznaczone na przykład na zakup sprzętu komputerowego. Leasingodawca przekazuje nam następnie daną rzecz, a my możemy z niej korzystać przez cały czas trwania leasingu. Oczywiście, w comiesięcznych ratach spłacamy wartość przedmiotu wraz z odsetkami i kosztami leasingu. W firmach takich jak Santander Consumer Multirent można liczyć na bardzo dogodne warunki współpracy i spłaty rat.

Aukcje poleasingowe - okazje dla każdego

Istota leasingu polega również na tym, że po jego zakończeniu często opłaca się od razu sprzedać dany sprzęt. Właśnie z tego powodu aukcje poleasingowe mogą być świetnym miejscem do szukania ciekawych okazji.

Co można kupić na aukcjach poleasingowych?

Jak sama nazwa wskazuje, aukcje poleasingowe mogą dotyczyć w zasadzie wszystkich rzeczy, które bywają przedmiotem leasingu. Dla firm lub osób szukających dobrego i taniego sprzętu jest to często świetna okazja.

Sprzęt poleasingowy zwykle nie jest zbyt zużyty. Użytkownicy w czasie trwania leasingu muszą o niego dbać, bowiem tak naprawdę nie jest on do końca ich własnością. Auta poleasingowe często są dosłownie jak nowe. Oczywiście, ich ceny są jednocześnie o wiele niższe. Warto zatem śledzić takie aukcje, bowiem można na nich znaleźć mnóstwo dobrych propozycji dla swojej firmy.

Dodaj komentarz