Auto Twoich marzeń – wybierz jak najlepiej

Artykuły Opinie

Samochód marzenie wielu młodych ludzi. Najpierw z niecierpliwością czeka się na możliwość zrobienia prawa jazdy, potem podkrada się samochód rodzicom, odkładając jednocześnie każdy grosz na własne auto, zazwyczaj trochę czasu mija, zanim możemy pozwolić sobie na własne auto. Samochody są jednak dość drogie, poza tym, że trzeba go kupić, trzeba jeszcze ponieść koszty rejestracyjne samochodu, opłacić ubezpieczenie i utrzymać samochód, a to nie jest łatwe. Wszyscy wiemy jak wyglądają ceny paliw na stacjach, rosną one z dnia na dzień, są w tym roku wyższe niż były kiedykolwiek, mało tego mamy w Polsce jedną z największych cen paliw, szczególnie jeśli porówna się ją ze średnią krajową pensją. Poza tym samochody mają to do siebie, że się psują, często zdarza się, że w warsztacie samochodowym trzeba zapłacić krocie. Nie jest to więc przyjemność dla każdego, aby utrzymać auto niezbędne jest stałe źródło dochodu, dlatego młodych ludzi często nie stać na samochód.

Posiadanie samochodu wiąże się też z innymi obowiązkami. Kierowca musi być na bieżąco jeśli chodzi o nowości motoryzacyjne, a szczególnie muszą interesować go nowe przepisy drogowe. Ważnymi informacjami są na przykład zmiany dozwolonych prędkości czy wysokości mandatów, które otrzymuje się za wykroczenia drogowe. Aby być na bieżąco trzeba śledzić informacje drogowe w telewizji, prasie, radiu i internecie.

Miłość do samochodów często wiąże się z miłością do motocykli. Są tacy, którzy uwielbiają pędzić przed siebie czując na ciele wiatr i słysząc ryk ukochanej maszyny. Szaleńcza jazda pozwala im zdystansować się do świata, adrenalina i endorfiny wytwarzające się podczas jazdy sprawiają, że znikają troski codziennego dnia. Nie odstrasza ich fakt, że szybką jazdą ryzykują zdrowie i życie. Przyjemność z jazdy jest tak duża, że rekompensuje wszelkie możliwe straty. Miłość do motoryzacji łączy ludzi. Fani motocykli tworzą swojego rodzaju rodziny, dbają o siebie nawzajem, spotykają się na zlotach, a dla mniej doświadczonych kolegów tworzą motocyklowy poradnik.

Dodaj komentarz