Motoryzacja

Autoryzowany salon samochodowy

Porady Samochody

MotoryzacjaMoże wydawać się, że w naszym kraju liczba salonów samochodowych jest już dosyć wysoka, ale jeśli porówna się to z dobrze rozwiniętymi krajami europejskimi to okazuje się, że w Polsce liczba salonów samochodowych jest nawet 4 krotnie mniejsza niż w porównaniu z Francją czy Niemcami.

Jest to niewątpliwa luka rynkowa, tak więc znajdzie się jeszcze miejsce na nie jeden salon samochodowy w Kielcach, w wielu polskich miastach. Warunkiem funkcjonowania takiego salonu jest uzyskanie autoryzacji od samego producenta.

Salon

MotoryzacjaPrzede wszystkim ocenę tego czy w danym miejscu, przy określonej inwestycji warto jest budować salon samochodowy rozpoczyna się od określenia rentowości. Inwestor powinien też sprawdzić jakie salony samochodowe działają już w najbliższej okolicy. Producenci o wiele chętniej godzą się na inwestycje w regionach, w których na dosyć dużych obszarach nie ma jeszcze ich salonu samochodowego, co ważniejsze pod uwagę należy brać to, jaki salon samochodowy Kielce już na terenie miasta działa, co także może mieć wpływ na rentowność. Ważna jest także polityka samego producenta, czy woli unikać swojego głównego konkurenta czy wręcz przeciwnie zainteresowany jest bardziej bezpośrednią konfrontacją. Ocenie podlega także sam rynek, ale to już zupełnie inna kwestia.

Warunki uzyskania autoryzacji

MotoryzacjaAby uzyskać autoryzację inwestor musi przystąpić do specjalnego programu rekrutacyjnego, gdzie oceniane jest czy dany salon samochodowy spełnia wszystkie wymagania. Wymagania te należy dokładnie sprawdzić jeszcze przed poczynieniem jakichkolwiek inwestycji. Uwzględniane jest położenie salonu samochodowego, ale także jego wyposażenie. Co więcej autoryzowany salon Kielce musi zatrudniać osoby, mogące pochwalić się odpowiednim wykształceniem. Chodzi o certyfikaty, które wystawia sam producent, zarówno mechanikom jak i także innym pracownikom salonu samochodowego. Także systemy informatyczne stosowane w salonie samochodowym muszą być dostosowane do standardowych wymagań producenta. Lista takich wymagań jest zwykle bardzo szczegółowa, a uzyskanie autoryzacji wymaga spełnienia praktycznie wszystkich.

Dodaj komentarz