Bakalie nie tylko do ciasta

Bez kategorii

Bakalie nie tylko do ciastaBakalie kojarzą się przede wszystkim z domowymi wypiekami , warto jednak wiedzieć, że jest to zdrowa, smaczna i – co najważniejsze – niskokaloryczna przekąska.

Wyjątkową wartość odżywczą i smakową posiadają suszone owoce, które – nota bene – można przygotować samodzielnie, wykorzystując w tym celu domowy piekarnik.

Bakalie jako zdrowa przekąska

Dzieci z natury lubią słodycze. Pod każdą postacią. Wiele maluchów z chęcią towarzyszy mamom i babciom podczas przygotowywania domowych wypieków i deserów, wyjadając nie tylko ciasto, ale także także bakalie.

Słodkie rodzynki, migdały, orzechy, a nawet suszone śliwki, stanowiące klasyczny dodatek do piernika, to naturalne produkty, których zaletą jest nie tylko wyjątkowy smak, ale przede wszystkim walory odżywcze i zdrowotne.

Warto wiedzieć, że bakalie, w szczególności suszone owoce, zawierają duże ilości błonnika, pożądanych kwasów tłuszczowych nienasyconych, witamin i soli mineralnych, ich niepodważalną zaletą jest także niewielka ilość kalorii.

Bakalie kupisz na stronie https://ebakalland.pl/

Bakalie idealnie sprawdzą się jako dodatek do deserów, można z nich przygotować pożywne i zdrowe mussli, dodać do sałatki owocowej, a także potraktować jako smaczną i zdrową przekąskę. Słodki smak bakalii wynika przede wszystkim z zawartości naturalnego cukru owocowego, czyli fruktozy, nota bene, znacznie zdrowszej niż standardowa sacharoza.

Bakalie w naszej diecie

Ciekawostką może okazać się fakt, że suszone śliwki, głównie ze względu na optymalną zawartość pożądanego przez układ trawienny błonnika, mogą być podawane dzieciom od siódmego miesiąca życia. Oczywiście suszone śliwki należy w tym przypadku odpowiednio zmiękczyć, a jeśli zaistnieje taka potrzeba, także zmiksować.

Pożądaną przekąską są także orzechy, bez względu na gatunek, które zawierają sporą ilość magnezu, dzięki czemu korzystnie wpływają na rozwój mózgu u dziecka, wzmacniają ponadto układ nerwowy.

Godny podkreślenia jest także fakt, że bakalie, zarówno domowe, jak i kupione w sklepie, nie posiadają szeroko rozumianych ulepszaczy ani środków konserwujących, jedynym wyjątkiem są w tym przypadku dodawane do ciast owoce kandyzowane – śmiało można więc stwierdzić, że jest to zdrowa i smaczna przekąska, która sprawdzi się zarówno w przypadku dziecka, jak i osoby dorosłej.

Dodaj komentarz