Kredyty należą do najbardziej popularnych instrumentów finansowych dostępnych w bankach. Każdy bank przygotowuje bardzo różnorodną ofertę kredytów dla klientów indywidualnych i firm. Zasady udzielenia kredytów klientów indywidualnych są bardzo różne. Każdy bank prowadzi bowiem swoją własna politykę. Czy są banki, które udzielają kredytów bez zaświadczenia o zarobkach?

 

Najczęściej indywidualni klienci decydują się na kredyt gotówkowy. Bez zaświadczenia o zarobkach szansę na otrzymanie kredytu gotówkowego mają klienci, którzy wniosek o kredyt złożą w tym banku, który prowadzi dla nich konto osobiste. Prowadząc rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy bank świetnie wie jaka kwota wpływa co miesiąc na konto klienta. Nie musi tego sprawdzać na podstawie zaświadczenia o zarobkach. Ale sprawdzi kredytobiorcę w Biurze Informacji Kredytowej. Klient może bowiem być zadłużony w innych bankach.

Obecnie banki działające w Polsce bardzo mocno konkurują między sobą, starają się przyciągnąć do siebie jak najwięcej klientów

Upraszczają więc procedury przyznawania kredytów gotówkowych. Już od dłuższego czasu w wielu bankach wystarczy, gdy przyszły kredytobiorca złoży oświadczenie o zarobkach. Nie próbujmy jednak oszukać banku. Oświadczenie zostanie zweryfikowane: bank skontaktuje się z pracodawcą. Osoba, która ubiega się o kredyt bez zaświadczenia o zarobkach może zostać również poproszona o dołączenie druku PIT za poprzedni rok podatkowy lub o wyciąg z konta za ostatnie trzy miesiące. Niekoniecznie więc wniosek o kredyt gotówkowy bez zaświadczenia o zarobkach musimy składać w banku, w którym mamy konto osobiste.

Bankowy kredyt bez zaświadczeń

Mimo że banki udzielają już kredytów bez zaświadczenia o zarobkach, to i tak udzielają ich tylko osobom, które mają stałe dochody. Kredyt można otrzymać składając oświadczenie o zarobkach, ale nie oznacza to, że bank nie sprawdzi czy jest ono zgodne z prawdą. Żaden bank nie udziela kredytów, gdy nie ma informacji o zarobkach swojego przyszłego klienta. Weryfikuje je między innymi kontaktując się z pracodawcą.