Co musisz wiedzieć o NNW?

Co musisz wiedzieć o NNW?

Opinie Porady

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to jedno z najbardziej podstawowych ubezpieczeń, jakie można wykupić. Bardzo często takie ubezpieczenie jest nam proponowane za kilkadziesiąt złotych w sytuacji, kiedy kupujemy obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne. Coraz częściej też takie sprawy załatwiamy przez Internet, więc warto jest dowiedzieć, się, co właściwie daje nam ubezpieczenie NNW komunikacyjne.

Co jest ubezpieczone?

Ubezpieczenie NNW online to ubezpieczenie gwarantujące nam wypłatę przede wszystkim w sytuacji, kiedy dojdzie do uszkodzenia naszego ciała. W oparciu o specjalny przelicznik będący załącznikiem każdej umowy, wylicza się stopień uszkodzenia ciała i wypłaca się odszkodowanie proporcjonalnie do wielkości sumy ubezpieczeniowej. Co ważne, wypłata będzie nam się należała także w przypadku śmierci, jak również w sytuacji, kiedy potrzebna będzie rehabilitacja lub zakup leków.

Ile wynosi suma ubezpieczenia?

Suma ubezpieczenia to maksymalna kwota, do jakiej odpowiada ubezpieczyciel. Może ona być liczona wobec wszystkich poszkodowanych, jeśli NNW online obejmuje także innych pasażerów pojazdu, a może też być liczona w stosunku do samego kierowcy. Ubezpieczenie NNW online jest zazwyczaj bardzo tanie, ale oferuje też stosunkowo niewielkie sumy ubezpieczeniowe, niemal zawsze zamykające się w widełkach od 10 000 do 50 000 złotych. Są to sumy zazwyczaj w zupełności wystarczające, by pokryć koszty nawet poważniejszych zdarzeń drogowych. W końcu służba zdrowia jest u nas darmowa dla wszystkich (w określonym zakresie, oczywiście), także dla kierowców.

W samochodzie i poza samochodem

Bardzo ważne jest obecnie to, czy ubezpieczenie NNW online obejmuje tylko zdarzenia drogowe, czy także sytuacje, w których do urazu dochodzi w związku z używaniem samochodu w innych okolicznościach. Dobrym przykładem jest tutaj zdarzenie losowe mające miejsce w wyniku nieumiejętnego wkładania bagażu na bagażnik dachowy lub zranienia się w czasie wykonywania naprawy na drodze.

Zapraszamy na https://www.mtu24.pl/

Dodaj komentarz