Samochód

Co robić, gdy likwidacja szkód komunikacyjnych nie spełnia naszych oczekiwań?

Warsztat

Jeśli kierowcy przydarzy się szkoda drogowa, bardzo często umowa zawarta pomiędzy nim a ubezpieczycielem pozwala na jej likwidację. Niestety, niejednokrotnie możemy usłyszeć o tym, że termin wypłaty odszkodowania potrafi przeciągać się, a i jego wysokość nie satysfakcjonuje osoby, która starała się o pomoc. Jakie problemy pojawiają się zatem najczęściej, gdy interesuje nas likwidacja szkód komunikacyjnych i jak działać, aby doprowadzić do ich rozwiązania?

Najczęściej występujące problemy

Lista problemów, z jakimi zmagają się właściciele pojazdów czekający na odszkodowanie, nie jest, niestety krótka. Najczęściej dotyczą one:

  • wydłużania terminu, w którym zgodnie z warunkami ubezpieczenia powinna nastąpić likwidacja szkody,
  • utrudnionych kontaktów z likwidatorem,
  • zaniżonej bez wyraźnego uzasadnienia wartości przyznanego już odszkodowania.

Osoby, które znajdują się w takiej sytuacji, często nie ukrywają tego, że są zagubione i zdezorientowane. Nie pomaga im też wiedza czerpana z Internetu, w sieci bowiem zwykle można znaleźć informacje na temat nieudanych prób dowiedzenia swoich racji. Na szczęście, doskonale sprawdza się tu zasada mówiąca o tym, że nie wszystkie informacje pochodzące z Internetu są wiarygodne. Jak zatem postępować?

Samochód

Co robić, gdy likwidacja szkody komunikacyjnej się przedłuża?

Osoba, która nie jest zadowolona z tego, jak kształtują się jej relacje z ubezpieczycielem, wcale nie znajduje się w sytuacji bez wyjścia. Ma prawo złożyć skargę kierowaną czy to do wyższej instancji w samym towarzystwie ubezpieczeniowym, czy to do Rzecznika Finansowego. Często dobrym pomysłem jest też wystosowanie pozwu do sądu i walczenie z nim o odszkodowanie. Jeśli nie ma się doświadczenia w tym zakresie, zawsze można skorzystać z pomocy firm świadczących tego rodzaju usługi zawodowo. Co do zasady, zaleca się, aby w pierwszej kolejności podjąć negocjacje z samym ubezpieczycielem, w dalszej zaś szukać pomocy poza towarzystwem.

Jak uniknąć problemów w przyszłości?

Nikt nie planuje szkody drogowej. O ryzyku jej wystąpienia warto jednak pomyśleć jeszcze przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej. Weryfikując kolejne towarzystwo należy więc analizować również opinie dotyczące właśnie tego rodzaju nieporozumień.

Więcej informacji można znaleźć na https://www.autoreduta.pl/likwidacja-szkod-komunikacyjnych

Dodaj komentarz