Czego szukać w kosmetykach do włosów?

Porady

Kosmetyki do włosów mają za zadanie utrzymać naszą fryzurę w odpowiedniej kondycji. Jeśli zauważymy jakieś problemy, takie jak na przykład wypadanie włosów, mają także przynieść poprawę. W sprzedaży dostępne są obecnie bardzo różne kosmetyki, w których składzie znajdują się często zupełnie inne substancje. Zobaczmy w związku z tym czego warto szukać w kosmetykach do pielęgnacji włosów, jeśli zależy nam na tym, aby były naprawdę skuteczne.

Witamina A

To cenna witamina, która niezwykle korzystnie wpływa na naszą fryzurę. Jej zadaniem jest między innymi regulowanie procesów rogowacenia naskórka i przyspieszanie procesów jego regeneracji. Wpływa korzystnie na proces wydzielania sebum, gwarantuje właściwy poziom nawilżenia. Jej obecność w kosmetykach sprawia, że nie przyczyniają się one do przesuszania skóry, jej łuszczenia się, wypadania włosów.

Witamina E

Nie bez powodu jest często określana jako witamina młodości. Wpływa korzystnie nie tylko na włosy, ale również skórę głowy (a także twarzy i całego ciała). Ogranicza suchość, sprawia, że włosy są mniej podatne na złamania i wypadanie. Bardzo ważne są także witaminy z grupy B, które również zmniejszają wypadanie włosów.

Czego szukać w kosmetykach do włosów?

Biotyna

To substancja, która dla kondycji włosów ma ogromne znaczenie. Obecna jest nie tylko w kosmetykach, ale również wielu suplementach, których zadaniem jest poprawa wyglądy i kondycji włosów. Biotyna korzystnie wpływa na strukturę włosów, sprawia, że mniej wypadają, a także zdecydowanie szybciej rosną.

Skrzyp polny

Podobnie jak biotyna obecny jest nie tylko w kosmetykach, ale również suplementach diety. Od dawna mówi się o roli skrzypu w walce z nadmiernym wypadaniem włosów. Skrzyp regeneruje włosy, działa również antybakteryjnie. Jeśli oprócz kosmetyków będziemy stosować również suplementy ze skrzypem, poprawi się nie tylko kondycja naszych włosów, ale również skóry, a także paznokci. Ze skrzypu można również robić płukanki.

Odpowiedni skład kosmetyków do pielęgnacji włosów to absolutna podstawa, jeśli chcemy cieszyć się piękną fryzurą. Warto o tym pamiętać zanim sięgniemy po pierwszy lepszy szampon stojący na sklepowej półce.

Dodaj komentarz