Czy lepiej jest współpracować z małym, czy z dużym leasingodawcą?

Porady

Liczba firm oferujących leasing operacyjny systematycznie rośnie. Pokazuje to, z jak ważną usługą mamy do czynienia i jak duże jest zapotrzebowanie na nią. O ile jednak konkurencja na rynku cieszy, o tyle sam wybór najlepszego podmiotu staje się dzięki niej coraz bardziej skomplikowany. Czy zatem jednym z czynników, jakie powinniśmy analizować może być to, z jak dużą firmą oferującą leasing samochodowy mamy do czynienia?

Czy lepiej jest współpracować z małym, czy z dużym leasingodawcą?

 

 

Małe firmy leasingowe i ich charakter

Leasing jest nam oferowany nie tylko przez największe banki oraz dealerów najpopularniejszych marek. Polecają nam go także stosunkowo niewielkie podmioty współpracujące z większymi firmami w celu znalezienia najlepszego rozwiązania. Osoby, które korzystają z ich usług podkreślają, że cenią przede wszystkim panującą w nich atmosferę. Choć na początku wielu klientów zdaje się o tym zapominać, leasing auta wcale nie ma jednorazowego charakteru. Podmiot, który świadczy tego typu usługi, pozostaje w kontakcie z leasingobiorcą przez cały czas trwania umowy. Niska jakość tych kontaktów z pewnością nie zniszczy firmy, która postawiła na leasing samochodu, może jednak przyczynić się do tego, że formalności będą zajmować więcej czasu niż powinny, a nie jest to zjawisko pożądane. Niestety, niewielkie firmy zwykle nie są tak atrakcyjne finansowo, jak duże podmioty. Owszem, każdy klient jest w nich traktowany wyjątkowo, trudno jednak nie oprzeć się wrażeniu, że w pewnym stopniu ponosi tego koszty.

 

 

Duży leasingodawcy i ich specyfika

Decydując się na leasing w Santander Consumer Multirent mamy świadomość tego, że będziemy jednym z tysięcy klientów tego podmiotu. Nie zawsze jest to świadomość przyjemna, duzi leasingodawcy mają jednak także szereg zalet. Na pierwszy plan wysuwa się to, że umożliwiają znalezienie oferty rzeczywiście dopasowanej do potrzeb klienta, często uzupełnianej o usługi dodatkowe takie, jak choćby pakiet ubezpieczeniowy. Zazwyczaj występuje u nich również wysoki poziom automatyzacji ułatwiający wzajemne relacje i zwiększający poziom ich czytelności.

Dowiedz się więcej na stronie www.scmultirent.pl

Dodaj komentarz