Czy obraz można wycenić za pośrednictwem Internetu?

Opinie Porady Porównania

Czy obraz można wycenić za pośrednictwem Internetu?Kolekcjonowanie dzieł sztuki nie jest niczym nowym, podobnie zresztą jak ich fałszowanie. Z pewnością nie brakuje w naszym kraju osób, które posiadają w swoich domach cenne obrazy. Nawet kiedy nie zamierzają ich odsprzedać, z pewnością chciałyby wiedzieć, jak bardzo są one cenne, czy są one autentyczne, czy są to tylko bardzo zręcznie wykonane falsyfikaty, ile można za nie uzyskać wystawiając je na sprzedaż. Można się o tym przekonać oddając obraz do ekspertyzy rzeczoznawcy. Nie wszyscy jednak mają czas czy możliwość, aby powierzyć obraz ekspertowi osobiście. Pojawia się więc pytanie: czy możliwa jest wycena obrazów obrazów online?

Wycena obrazu przez internet

Okazuje się, że wycena obrazów drogą online jest możliwa. Wycena obrazów drogą online wymaga od posiadacza obrazu wykonania serii jego zdjęć. Obraz, który ma zostać wyceniony musi zostać sfotografowany nie tylko z przodu, ale także z tyłu. Jeżeli na obrazie znajdują się sygnatury, jego także należy sfotografować. Do zdjęć warto dołączyć także opis obrazu, a przede wszystkim dołączyć informację, czy jest to obraz na płótnie, czy raczej na papierze. Przesłane zdjęcia obrazu – im jest ich więcej, im są bardziej szczegółowe, tym lepiej – pocztą elektroniczną zostaną wycenione przez rzeczoznawcę. Wycena będzie fachowa i rzetelna. Z pewnością decydując się na wycenę obrazu warto szukać rzeczoznawcy, który specjalizuje się w okresie, z którego posiadany przez nas obraz pochodzi. Jedni bowiem specjalizują się w malarstwie barokowym, inni w tym z okresu XIX wieku, a jeszcze inni w malarstwie współczesnym.

Koszt wyceny obrazu

Profesjonalna wycena obrazu nie może kosztować parę złotych. Jest jednak niezbędna, jeśli chcemy posiadany przez siebie obraz ubezpieczyć albo sprzedać. O profesjonalną wycenę obrazu warto poprosić także w sytuacji, kiedy na malarstwie znamy się średnio lub w ogóle, a zamierzamy właśnie kupić jakieś dzieło od prywatnego kolekcjonera. Zwracając się do rzeczoznawcy sztuki o wycenę można sobie zaoszczędzić zbędnych wydatków na zakup dzieła, które w rzeczywistości jest bardzo udanym falsyfikatem.

Zobacz więcej na: https://desa.pl/pl/pages/19/oceny

Dodaj komentarz