Czy opłaca się naprawa pompy wtryskowej?

Porady

Czy opłaca się naprawa pompy wtryskowej?Trudność przy zapalaniu silnika, dymienie silnika, to typowe objawy wskazujące na uszkodzenia wewnętrzne. W takich przypadkach przyda się diagnoza w profesjonalnym warsztacie diagnostycznym, bowiem przyczyną może być część, która zużywa się stosunkowo najszybciej. O jaki element chodzi?

Gdy praca silnika zostaje zachwiana, wówczas można domniemać, iż uszkodzeniu uległa pompa wtryskiwaczy. W zależności od tego, co zostało uszkodzone można wyznaczyć koszt takiej naprawy. Zazwyczaj uszkodzeniu ulegają końcówki, jak również trzpień zaworu sterującego.

Pompa wtryskowa, funkcjonowanie części wewnętrznych

Trzpień odpowiedzialny jest za dokładną ilość wtryskiwanego paliwa. Uszkodzony czy zużyty trzpień powoduje, iż zostaje zakłócony stosunek ciśnieniowy w tym elemencie, a tym samym zostaje podana nieprawidłowa dawka paliwa. Kolejną wadą, która może wymagać naprawy jest zbyt często używana nakrętka. Może ona przeciekać. Dzieje się tak również w przypadku, gdy została nieodpowiednio dokręcona. Decydując się na naprawę bezpieczniej jest zawsze wymienić tą część na nową. Jeśli uszkodzenie pompy wtryskiwacza będzie dotyczyło jedynie nakrętki, koszt regeneracji takiego urządzenia sięgnie jedynie od 20zł do 50zł. Naprawa pomp wtryskowych jest – jak łatwo można zauważyć – zależna od tego, która z jej części wewnętrznych uległa awarii lub zużyciu.

Narzędzia specjalistyczne, a zwyczajne

Do tego, aby została wykonana naprawa pomp wtryskowych należy zastosować specjalistyczne narzędzia i urządzenia. Nie każdy warsztat samochodowy dysponuje takimi sprzętami. Wtryskiwacze po regeneracji powinny pracować tak samo jak nowe, podobnie jest w kwestii żywotności. Naprawiony wtryskiwacz musi przywrócić fabryczne działanie silnika. W wielu warsztatach stosowane są przestarzałe urządzenia, które nie mają zbyt wielkiego odniesienia do regenerowania tych części. Mówiąc prościej nie są na tyle skuteczne, by doprowadzić do całkowitej regeneracji pompy. Wiele zakładów również stosuje czynności zamienne, gdzie zamiast naprawy dokonuje się jedynie czyszczenia pompy przy użyciu myjki ultradźwiękowej. Owszem takie działanie jak oczyszczanie jest potrzebne, ale gdy pompa jest sprawna. W momencie, gdy zużyte zostają jej wewnętrzne części wymagana jest przede wszystkim naprawa poprzez wymianę poszczególnych części na nowe.

Dodaj komentarz