Czym są kredyty preferencyjne?

Czym są kredyty preferencyjne?

Porady

Czym są kredyty preferencyjne?

Kredyty, które są dofinansowane z budżetu państwo noszą nazwę preferencyjnych. Należą do nich nie tylko kredyty udzielane przez banki, ale również i takie, które pochodzą ze specjalnych funduszy utworzonych przez Unię Europejską.

Warunki, na których udzielane są kredyty preferencyjne są bardziej korzystne dla kredytobiorców. Są więc bardzo popularne. Korzyść z nich odnoszą obie strony: kredytobiorcy i udzielające ich banki.

Z kredytów preferencyjnych mogą skorzystać między innymi młode małżeństwa

Są to udzielane na korzystnych warunkach kredyty mieszkaniowe. Za pieniądze z kredytu wiele młodych małżeństw ma możliwość kupienia swojego pierwszego, własnego mieszkania lub domu. Preferencyjny kredyt mieszkaniowy mogą otrzymać także osoby, które samotnie wychowują dzieci. Zarówno małżeństwa jak i osoby samotnie wychowujące dzieci, które chcą otrzymać kredyty mieszkaniowy, do którego będzie dopłacać państwo w chwili składania wniosku kredytowego nie mogą mieć ukończone 35 lat.

Za pieniądze z przyznanego kredytu nie można też kupić mieszkania/domu o dowolnej powierzchni

W przypadku mieszkać ich powierzchnię ograniczono do siedemdziesięciu pięciu metrów kwadratowych. Tylko rodziny, które wychowują przynajmniej troje dzieci mają prawo wybrać mieszkanie lub dom o większym metrażu. W tym wypadku jego powierzchnia nie może przekraczać osiemdziesięciu pięciu metrów kwadratowych. W przypadku zakupu domu za pieniądze z preferencyjnego kredytu mieszkaniowego nie powinna ona przekraczać stu metrów kwadratowych. Rodziny z przynajmniej trójka dzieci mogą wybrać większy dom, ale jego powierzchnia może wynieść najwyżej sto dziesięć metrów kwadratowych.

Na preferencyjne kredyty mogą liczyć także rolnicy. Środki z dofinansowanego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa kredytu są przeznaczone na modernizację lub rozwój gospodarstwa. Zaliczane są do kredytów inwestycyjnych. Wśród preferencyjnych kredytów są także i te dedykowane właścicielom małych i średnich przedsiębiorstw.

Dodaj komentarz