Dlaczego pożyczka gotówkowa się opłaca?

Porady

Z bankowej oferty dla klientów indywidualnych najczęściej wybierana jest pożyczka gotówkowa. Zanim zdecydujemy się zadłużyć, poznajmy ten produkt trochę bliżej.

Gotówka niemal od ręki

Pożyczka gotówkowa ma wiele zalet; jedna z nich to to, że pieniądze trafiają na konto niemal od ręki. Większość banków ograniczyła formalności związane z przyznawaniem pożyczek gotówkowych do minimum. W wielu bankach już od pewnego czasu do wniosku o pożyczkę nie trzeba dołączać zaświadczenia o zarobkach. W jednych wystarczy złożyć oświadczenie o wysokości osiąganych dochodów, w innych do wniosku można dołączyć skan wyciągu z konta, na które co miesiąc wpływa pensja.

 Dlaczego pożyczka gotówkowa się opłaca?

Środki na dowolny cel

To, że środki z pożyczki gotówkowej można przeznaczyć na dowolny cel jest kolejną, dla wielu osób bardzo ważną zaletą. Środki z pożyczki gotówkowej można przeznaczyć na sfinansowanie wakacyjnego wyjazdu, remont mieszkania czy zakup nowych mebli.

Ile oddam do banku?

Zanim zdecydujemy się na podpisaniem z bankiem umowy, powinniśmy dowiedzieć się, ile pożyczka będzie nas kosztować. Do banku oddamy bowiem nie tylko pożyczoną kwotę. Zostanie ona powiększona przede wszystkim o odsetki. Wysokość odsetek zależy zarówno od wysokości oprocentowania, jak również od tego, na jak długi okres bank udzielił nam pożyczki. Jeżeli okres kredytowania jest długi, miesięczna rata jest niska, mimo to kredyt kosztuje więcej. Jednak na pożyczki rozłożone na maksymalny okres decyduje się najwięcej klientów. Na koszt pożyczki złoży się również pobierana przez bank prowizja. Może ona wynieść do 5 procent wartości kredytu. W pewnych okresach (na przykład przed wakacjami), gdy zainteresowanie pożyczkami gotówkowymi jest bardzo duże, wiele banków decyduje się na 0 procent prowizji. Do wartości naszego zadłużenia mogą zostać doliczone również składki na ubezpieczenie; nie każdy bank wymaga, aby pożyczkę ubezpieczyć.

Pożyczki gotówkowe mają wiele zalet. Najważniejsza z nich to to, że nie trzeba tłumaczyć się przed pracownikiem banku, na co potrzebujemy pieniędzy.

Dodaj komentarz