Dlaczego warto stosować emolienty?

Porady

Modne ostatnio dermokosmetyki, które są chętnie polecane przez lekarzy dermatologów oraz specjalistów z zakresu kosmetologii to emolienty. Ich siła tkwi w naturalnym składzie i braku takich dodatków, jak substancje zapachowe czy pieniące. W efekcie emolienty nie podrażniają skóry. Zobaczmy dlaczego warto po nie sięgać.

Łatwość stosowania

Emolienty to szeroka grupa produktów, które przeznaczone są do pielęgnacji nie tylko ciała, ale również tarzy, a nawet włosów. Mogą być stosowane codziennie. Wystarczy, że zamiast zwykłego żelu pod prysznic, balsami do ciała czy płynu do kąpieli zastosujemy preparat zaliczany do emolientów. Ich stosowanie niczym nie różni się od stosowania zwykłych kosmetyków. Korzyści są jednak zdecydowanie większe.

Skuteczność

Emolienty to kosmetyki niezwykle skuteczne. Jest to efekt zastosowanych substancji aktywnych. Najczęściej jest to wybrany przez producenta kompleks składający się z substancji nawilżających, ale również takich, które podtrzymują uzyskany efekt. Co ważne, w emolientach często znajdują się substancje eliminujące podrażnienia, stany zapalne i świąd, a więc bardzo uciążliwie objawy. Emolienty skutecznie regenerują warstwę hydrolipidową skóry, zapewniają skuteczną ochronę przed niekorzystnym wpływem czynników środowiskowych.

Dlaczego warto stosować emolienty?

Naturalność

W emolientach na ogół znajdują się składniki naturalne. Często są to roślinne oleje bądź masła. Wspomnieć wystarczy chociażby niezwykle cenne masło shea, które doskonale sprawdza się w pielęgnacji skóry.

Brak parabenów

To niewątpliwie ogromny plus emolientów. Są to preparaty, które nie zawierają parabenów, czyli substancji wyjątkowo niekorzystnie wpływających na kondycję naszej skóry. Warto pamiętać, że znajdują się one w większości kosmetyków dostępnych w drogeriach. Emolienty nie zawierają substancji pieniących.

Wymienione zalety powinny skłonić niezdecydowanych do sięgnięcia po emolienty. Oczywiście wskazać można ich zdecydowanie więcej. My skoncentrowaliśmy się na tych najbardziej istotnych. Zachęcamy do stosowania emolientów.

Dodaj komentarz