Dlaczego warto używać różu?

Porady

Róż zatuszuje zmęczenie i odejmie nam lat. Warto go używać, ale nie można zapomnieć o tym, że trzeba dobrze wybrać jego odcień (powinien pasować do karnacji), właściwą formułę oraz o tym, że trzeba do dobrze nałożyć.

Jaki odcień wybrać?

Dlaczego warto używać różu?Do wyboru są różne w ciepłym i chłodnym odcieniu oraz brązery. Róże w ciepłych odcieniach powinny wybierać przede wszystkim panie, które mają ciepłą karnację czyli brunetki i szatynki. Dla pań z jasną cerą i rudych odpowiednie będą ciepłe odcienie pomarańczowe, terakoty i morelowe. Propozycją przede wszystkim dla blondynek z jasną, różową karnacją są róże w chłodnych odcieniach. W chłodnych, pastelowych różach dobrze będą wyglądały również osoby z ciemnymi włosami i bladą cerą – określane jako królowa śniegu. Brązer w formie różu sprawdza się u wszystkich kobiet, które mają opaloną skórę. Klasyczny róż mogą nim zawsze zastąpić osoby rude oraz brunetki i szatynki, których karnacja ma ciepły odcień. Zdecydowane kolory różów nie przypadają do gustu wszystkim kobietom; mogą one wybrać dla siebie tak zwane mozaiki. Jest to kompozycja kilku ciepłych i zimnych barw, które miesza się pędzlem i nakłada na policzki. Taki miks doskonale sprawdza się w przypadku posiadaczek bladej cery.

 

Jaka forma kosmetyku będzie najlepsza?

Do wyboru są między innymi róże w kremie. Aplikuje się je na podkład, ale przed naniesieniem pudru. Wciera się go w skórę palcami wykonując koliste ruchy. Przy cerze tłustej nie sprawdza się. Tradycyjnie kosmetyk ten ma konsystencję prasowaną. Do aplikacji używamy miękkiego pędzla. Nakładamy go na puder. Zaletą prasowanego różu jest to, iż można go używać niezależni od typu cery. Do wyboru jest również róż w sztyfcie. Można go nakładać bezpośrednio na skórę rozprowadzając podobnie, jak róż w kremie. Możemy aplikować go również na podkład, ale przed pudrem. W przypadku cery tłustej nie sprawdza się.

 

Rumieńce uważane są za oznakę dobrego samopoczucia i zdrowia. Dlatego koniecznie powinnyśmy korzystać z różu, który ożywi naszą cerę.

Dodaj komentarz