Droższe ubezpieczenie OC – z czego może to wynikać?

Porady

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym, które musi wykupić dla siebie i swojego pojazdu każdy właściciel wozu. Kierowcy przystępują oczywiście to tej procedury, jednak w praktyce nie wszyscy wiedzą zarówno w jakim stopniu chroni ich ten rodzaj ubezpieczenia, jak i od czego wynika jego cena.

Mimo tego bowiem, że wszyscy właściciele aut są chronieni polisą OC w tym samym stopniu, niezależnie od firmy, na jaką się zdecydowali, to jednak sama cena już może być w każdym przypadku inna. I nie chodzi tylko o ofertę, jaką przygotowała dana firma ubezpieczeniowa. Chodzi także i o samego właściciela pojazdu oraz sam pojazd – to tak naprawdę od tych dwóch czynników uzależniona jest konkretna kwota ubezpieczenia. Jeśli ktoś nagle dowiedział się, że musi zapłacić droższe OC niż inni, jest bardzo niezadowolony. Wyjaśniamy z czego taka wyższa cena może wynikać!

Droższe ubezpieczenie OC – z czego może to wynikać?

Większe ryzyko, wyższa cena

Niektóre osoby i ich wozy po prostu stanowią dla firmy ubezpieczeniowych potencjalne źródło problemów – są bowiem mniej wiarygodne. Dzieje się to na przykład wtedy, kiedy ubezpieczenie wykupuje osoba bardzo młoda, albo też kiedy pojazdy, który chce się ubezpieczyć, jest bardzo stary. Podobnie jeśli to już któreś z kolei ubezpieczenie, a dana osoba zawsze musiała korzystać z poprzednich, ponieważ ciągle coś jej się przydarzało na drodze, może być już dla firmy ubezpieczeniowej dużo mniej wiarygodna. Najlepiej rokują solidne, dosyć nowe pojazdy, które nie uległy dotychczas żadnym poważniejszym wypadkom i które są prowadzone przez doświadczonych kierowców. Jeśli nie mieli oni w trakcie życia większych przygód na drogach, jeżdżą przepisowo i bezwypadkowo, cena składki OC na pewno będzie niższa.

Przelicz wszystko wcześniej

Dzisiaj obliczanie OC jest już bardzo proste – mamy bowiem wszyscy pomoc w postaci kalkulatorów OC dostępnych online. Możemy zatem sprawdzić wcześniej ile wyniesie nas zakup obowiązkowego ubezpieczenia w danej firmie ubezpieczeniowej. Co za tym idzie, możemy się zdecydować na najlepszą i tanią ofertę.

Dodaj komentarz