Electro-auta

Electro-auta

O samochodach Porady

Cena paliwa stale rośnie. Powodowane jest to przede wszystkim obecnym konfliktem na wschodzie. Międzynarodowe koncerny paliwowe próbują sobie z tym radzić jednak nie mogą przeskoczyć pewnych spraw. Stały wzrost cen był przyczyną fali protestów i zniesmaczenia mieszkańców polski. Protestowaliśmy w duchu i boleliśmy widząc każdy szyld obwieszczający obecny koszt litra benzyny.

Jednak na niektóre rzeczy po prostu nie możemy mieć wpływu. Obecna giełda samochodowa rozrasta się mimo wszystko coraz bardziej. Każdego dnia zespół specjalistów każdej z firm produkujących auta pracuje nad wprowadzaniem coraz to nowszych innowacji w swoich samochodach. Problem z paliwem był tylko powodem do modernizacji mających na celu zastąpienie go innym źródłem energii.

Nowa myśl techniczna

Electro-autaDzisiaj możemy, więc rzec, iż myśl techniczna w końcu idzie w stronę bardziej ekologiczną. Wiele samochodów jest obecnie napędzanych elektrycznością. Niestety ma to swoje wady. Elektro-auta są niezwykle wolne i bardzo szybko wyczerpują się im zasoby energii. Niestety stacji dokujących, które są przystosowane do ładowania poszczególnych modeli są ustawiane w bardzo znikomych ilościach. To wszystko powoduje to, iż auta napędzane elektrycznością są popularne tylko i wyłącznie w większych miastach do jazdy pomiędzy ulicami. Nowości motoryzacyjne nie obejmują jednak tylko sposobów ich napędzania. Ostatnio w umysłach naukowców wykwitł pomysł na jeżdżenie bez kierowania samochodem. Haczyk polegał na jednym kierowcy tira, który by jechał przed „wężykiem” złożonym z innych aut.

Jeżdżenie bez kierowania

Na tirze zamontowane by były te same czujniki, które znalazłyby się na autach osobowych. Odbierany z pierwszego wozu sygnał kierowałby resztą znajdującą się za nim. Proste jednak póki, co nieskuteczne. Utrudnienia w ruchu drogowym, jakie powodowałoby wprowadzenie tegoż wynalazku na rynek byłyby na dzień dzisiejszy nie do przeskoczenia. Dzisiaj, więc zamiast zajmować się uciekaniem od prowadzenia samochodu powinniśmy się zająć jego modernizacją. Dostosowanie auta do jeżdżenia bez drogiej benzyny czy też zmiana jego wyglądu? Myślę, że to są o wiele ciekawsze rzeczy, którymi mógłby się zająć każdy z nas szaraczków. Jeżeli chodzi o auta tuning może być naprawdę emocjonujący. Wystarczy obejrzeć przerobione auta w Internecie.

Dodaj komentarz