Emolienty: kosmetyki dla wymagających

Porady

W sprzedaży dostępne są bardzo różne rodzaje kosmetyków. Niestety, wbrew temu, co nam się wydaje nie wszystkie z nich korzystnie wpływają na kondycję naszej skóry. Bardzo często ich skład pozostawia wiele do życzenia. Zamiast więc nawilżać skórę powodują jej wysuszenie. Jeśli chcemy mieć pewność, że taki efekt u nas nie nastąpi, warto sięgnąć po emolienty. To grupa dermokosmetyków, których działanie jest niezwykle skuteczne. Przyjrzyjmy im się bliżej.

Co znajduje się w emolientach?

Emolienty to kosmetyki charakteryzujące się naturalnym składem. To właśnie w tym tkwi ich siła. Zazwyczaj ich skład oparty jest na takich substancjach, jak oleje i masła. Przykładem składnika, który można znaleźć w wielu emolientach jest masło shea, które nasza skóra wyjątkowo lubi. W wielu emolientach obecny jest kwas hialuronowy, czyli substancja niezwykle silnie nawilżająca. Warto dodać, że naturalnie występuje on w naszej skórze, ale jego ilość zmniejsza się wraz z wiekiem.

Emolienty: kosmetyki dla wymagających

Czego nie znajdziemy w emolientach?

Emolienty to kosmetyki wolne od parabenów, czyli tego, co znajdziemy we wszystkich kosmetykach drogeryjnych. Mimo negatywnego wpływu na skórę są one powszechnie stosowane. W emolientach nie ma także substancji spieniających oraz zapachowych. Dzięki temu nie ma ryzyka wywoływania podrażnień i reakcji alergicznych przez emolienty.

W jakich przypadkach warto je stosować?

Emolienty doskonale sprawdzają się w pielęgnacji nie tylko skóry zdrowej. Sięgać po nie mogą również posiadacze skóry problemowej. Bardzo dobrze radzą sobie z łuszczycą, a także atopowym zapaleniem skóry. Co ważne, mogą być stosowane nie tylko do pielęgnacji cery osób dorosłych, ale również dzieci. Sprawdzają się nawet wtedy, kiedy dziecko jest na świecie dopiero od paru dni.

Emolienty to kosmetyki idealne dla wymagających. Przyniosą ulgę w przypadku wysuszenia, świądu, zadbają o skórę zdrową, ale również tą dotkniętą różnymi chorobami. Ich stosowanie jest w pełni bezpieczne i nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Zakup emolientów nie stanowi dzisiaj żadnego problemu.

Dodaj komentarz