Ford a Citroen

Porady

Każdy, nawet ten kto nie interesuje się motoryzacją, słyszał  na pewno takie nazwy jak ford lub też citroen. Są to jedne z dwóch najbardziej znanych koncernów samochodach na świecie. Ford oprócz samochodów osobowych produkuje również samochody ciężarowe, maszyny rolnicze, autobusy oraz – co zapewne zdziwi niejednego – sprzęt informatyczny oraz wiele innych wyrobów niekoniecznie związanych z samochodami oraz motoryzacja.

Pierwszym modelem jaki został przez Forda wypuszczony na rynek był słynny ford  model T. Został on po raz pierwszy wypuszczony na rynek w roku tysiąc dziewięćset ósmym. Obecnie ford ma oczywiście dużo więcej modeli do zaoferowania.

Ceny za używane samochody znacznie niższe

Jednym z najsłynniejszych i najbardziej popularnych modeli forda jest ford fiesta cena którego waha się w granicach od około czterdziestu tysięcy złotych do około sześćdziesięciu tysięcy złotych. Oczywiście ceny modeli używanych są znacznie niższe od wspomnianych cen modeli nowych. To jak bardzo są one niższe zależy oczywiście od tego jak długo dany samochód był używany przez swego poprzedniego lub też poprzednich właścicieli i jak mocno był eksploatowany. Czyli mamy tu na myśli oczywiście przebieg, ilość usterek oraz wad i tym podobne rzeczy. Ponadto ważną rzeczą jest to czy auto jest powypadkowo czy też nie. Innym znanym koncernem samochodowym jest bez wątpienia citroen. Jest to firma francuska.

Historia Citreona

Zapewne niewiele osób wie, że historia tej firmy jest w ciekawy sposób powiązana z Polską. Założycielem tej firmy był niejaki Andre Citroen (stąd też nazwę wzięła sama firma). To właśnie w trakcie podróży do Polski Andre Citroen spotkał się z drewnianymi kołami zębatymi z daszkowym uzębieniem. I właśnie w Polsce udało mu się zakupić patent na wytwarzanie tychże kół. Warto zwrócić uwagę iż właśnie z tego też wzięło się logo citroena. Obecnie citroen jest jednym z najbardziej znanych producentów samochodów p osiadającym w swojej ofercie bardzo wiele modeli. Jednym z najbardziej znanych modeli jest citroen c4 cena którego waha się od około pięćdziesięciu tysięcy złotych do prawie osiemdziesięciu tysięcy złotych.

Dodaj komentarz