Jak dobrze ubezpieczyć auto?

Samochody

Jak dobrze ubezpieczyć auto?Na czym polega ubezpieczenie pojazdu? Na co zwrócić uwagę kiedy wybieramy ubezpieczenie, jego zakres a także towarzystwo ubezpieczeniowe?

Jakie dodatkowe opcje w ubezpieczeniu warto brać pod uwagę oraz na jakie potencjalne zagrożenia podczas likwidacji szkody zwrócić uwagę, by nie zapłacić zbyt wiele ale także nie być niemile rozczarowanym podczas wypłaty należnego nam odszkodowania, czyli podczas likwidacji szkody?

Ubezpieczenie obowiązkowe OC

Ponieważ istnieje obowiązek ubezpieczenia OC wiele osób tylko do tego się ogranicza z uwagi na to, że wydaje się taki wybór najekonomiczniejszym. Czy słusznie? Niekoniecznie. Warto bowiem poprosić agenta czy korzystając z gotowych kalkulatorów samodzielnie wyliczyć ile będzie kosztowało OC w pakiecie z innymi ubezpieczeniami. Wynik może nas zdecydowanie zaskoczyć. Ponad to warto wiedzieć, że niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe mają w ofercie także opcje „mini casco” na wypadek szkody całkowitej i już taki pakiet może wyjść niezwykle korzystnie a zawsze jest to dodatkowa ochrona. Pamiętajmy także, ze nawet jeśli nie chcemy korzystać z ubezpieczenia autocasco warto w niektórych sytuacjach do obowiązkowego OC kupić inne, dobrowolne ubezpieczenia dodatkowe takie jak ubezpieczenie assistance zapewniające nam pomoc w drodze podczas awarii czy na przykład ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) zarówno dla kierowcy jak i pasażerów.

Ubezpieczenia autocasco AC

AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Trudno jednak wyobrazić sobie jego brak. Szczególnie jeśli auto mamy relatywnie nowe, a każda najdrobniejsza naprawa to ogromne koszty. W czasie kolizji, jeśli winę ponosi ktoś inny naprawa zostanie sfinansowana z jego polisy odpowiedzialności cywilnej czyli OC. Jeśli jednak zderzymy się z czymś innym, zarysujemy auto na parkingu itd. nie ma sprawcy z którego polisy możemy otrzymać odszkodowanie. Podobnie jeśli to my jesteśmy sprawcami wypadku, nasza polisa OC pokryje koszt naprawy auta ofiary ale już nie naszego. Podczas wybierania zakresu ubezpieczenia AC należy zwrócić uwagę na jakich częściach będzie likwidowana szkoda – na oryginałach czy zamiennikach.

Więcej informacji na stronie http://www.mtu24.pl/

Dodaj komentarz