Każdy z posiadaczy pojazdów mechanicznych musi co jakiś czas zdecydować się na przynajmniej obowiązkowe ubezpieczenie OC. Większość z nas, dla własnego komfortu oraz bezpieczeństwa decyduję się też wykupić dodatkowo ubezpieczenie AC. Najprościej jest to uczynić, wykorzystując kalkulator OC i AC.

Kalkulator OC i AC to narzędzie udostępniane w Internecie, które pozwoli nam na obliczenie wysokości składki bez konieczności wychodzenia z domu. Zasada działania każdego kalkulatora jest taka sama. Bazują one bowiem na tym samym algorytmie, które pozwala nam wybranie najkorzystniejszej dla nas, pod kątem finansowym oferty danego ubezpieczyciela. Jedyne co musimy zrobić my, to podać wszelkie dane, które żąda od nas system. Dane te, co warto podkreślić, powinny być prawdziwe. Wszelkie pomysły, które prowadzą nas do podniesienia naszej atrakcyjności lub obniżenia składki, kończą się na poziomie podpisywania umowy ubezpieczenia lub wypłaty odszkodowania. Do kalkulatora musimy wprowadzić następujące dane, które znajdują się w naszym dowodzie osobistym, rejestracyjnym oraz polisie ubezpieczeniowej. Chodzi mianowicie o markę i model pojazdu, rok produkcji, rodzaj paliwa, pojemność silnika, typ nadwozia, zabezpieczenia antykradzieżowe, aktualny przebieg, liczba drzwi, pochodzenie samochodu, zakładany średni roczny przebieg, miejsce parkowania. Jeśli chodzi o nas, konieczne będzie wpisanie daty urodzenia lub numer PESEL, a także informacji o naszej płci, jaki jest nasz stan cywilny, liczbie dzieci i ich wieku oraz historii ubezpieczeniowej łącznie z rodzajami polis i wypracowanymi zniżkami.

Korzystanie z kalkulatora jest często krytykowane z powodu podawania danych przez Internet. To wątpliwej jakości argument przeciw dlatego że na każdym etapie udostępniania danych do ubezpieczyciela ryzykujemy dokładnie tak samo, że zostaną one bez naszej wiedzy i zgody ujawnione i przekazane dalej. Jednocześnie korzystanie z kalkulatora jest dużo prostsze i pozwala nam na uzyskanie najkorzystniejszej oferty.

Oblicz składkę na https://kalkulator.mtu24.pl/motor/ikdirmtu24pl/vehicle