Jak korzystnie wziąć kredyt gotówkowy

Porady

Jak korzystnie wziąć kredyt gotówkowy

Z kredytów gotówkowych korzysta już ponad pięćdziesiąt procent Polaków. To jedno z najpopularniejszych narzędzi finansowych, jakie oferują nam banki. Warto jednak wiedzieć, na co szczególnie zwrócić uwagę, zanim podpiszemy zobowiązanie kredytowe w naszym banku.

Przede wszystkim musimy dokładnie określić jaka kwota pieniędzy jest nam potrzebna. Każdy kredyt gotówkowy jest oprocentowany i im więcej pieniędzy pożyczymy, tym więcej realnych odsetek będziemy musieli zwrócić. Wzięcie kwoty przekraczającej nasze możliwości finansowe może nas wpędzić w nie lada kłopoty, które mogą być początkiem tak zwanej spirali zadłużenia.

Przed wzięciem kredytu powinniśmy starannie przestudiować oferty banków w tym zakresie

Szczególne zainteresowanie powinniśmy okazać placówce, w której już posiadamy rachunek. Może się bowiem okazać, że bank, który nas „zna” jest w stanie zaoferować nam niższe oprocentowanie, niż bank, dla którego jesteśmy klientem zupełnie anonimowym. Nawet jeśli poziom oprocentowania miałby być niższy tylko o jeden lub dwa procent, to przy wyższych kwotach kredytu oznacza to dla nas kilkaset złotych oszczędności.

Najniższa kwota kredytu, jaką możemy pobrać w banku to pięćset złotych

Maksymalnie może nawet sięgać stu tysięcy złotych. O tym, jak duży kredyt pozwoli nam wziąć bank, decydują w głównej mierze nasze zarobki. Bank wymagać będzie bowiem prócz dowodu potwierdzającego naszą tożsamość, zaświadczenia o zarobkach z zakładu pracy. W przypadku, kiedy prowadzimy własną działalność gospodarczą, musimy przedstawić komplet dokumentów firmy oraz zaświadczenia z Urzędu Skarbowego, oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, że nie zalegamy w nich ze składkami i podatkami.

Więcej na https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/kredyt-gotowkowy,1.html

Ważna jest też prowizja, jaką bank naliczy nam przy kredycie gotówkowym oraz to czy będziemy zmuszeni zapłacić ubezpieczenie kredytu. Przy niskich zobowiązaniach oscylujących wokół kwot tysiąca lub dwóch tysięcy złotych bank może nie wymagać od nas ubezpieczenia. Przy wyższych zrobi to na pewno. Prowizja natomiast może zostać odliczona od kredytu, który trafi już bezpośrednio na nasze konto lub doliczona do kwoty.

Dodaj komentarz