Jak najkorzystniej wziąć kredyt w banku

Jak najkorzystniej wziąć kredyt w banku

Porady

Jak najkorzystniej wziąć kredyt w bankuKredyt gotówkowy to jedno z najpopularniejszych narzędzi bankowych, bardzo chętnie wykorzystywanych przez klientów banków. Niewiele osób wie jednak, na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze kredytu gotówkowego.

Oprocentowanie

Z pewnością dla każdego z nas najważniejszym kryterium wyboru kredytu jest jego całościowy koszt. Zanim podejmiemy decyzję, że weźmiemy kredyt w banku, w którym mamy konto, postarajmy się przejrzeć oferty, konkurencyjnych banków, a być może znajdziemy gdzieś propozycje, która będzie dla nas finansowo dużo korzystniejsza. Zwracajmy jednak uwagę nie tylko na oprocentowanie, ale też na wszelkie koszty, które będziemy musieli zapłacić przy zaciąganiu kredytu. Banki w zależności od oferty mogą stosować następujące narzędzia, podrażające nasz kredyt:

-Prowizja

-Ubezpieczenie kredytu bankowego

-Dodatkowe wymogi przy zawieraniu umowy

-Opłata przygotowawcza

Prowizja to po prostu kwota, jaką bank zażyczy sobie od nas za samo udzielenie kredytu. Czasami też wraz z kredytem sprzedawane nam jest ubezpieczenie, które jest warunkiem zaciągnięcia zobowiązania. Podobnie jest z dodatkowymi wymogami przy zawieraniu umowy. Mówiąc wprost, bank może uzależnić udzielenie nam kredytu od tego, czy na przykład założymy u nich konto oszczędnościowe lub weźmiemy kartę kredytową. Każdy z tych instrumentów, podraża nasz kredyt i aby poznać całkowity koszt tegoż, powinniśmy je wszystkie podliczyć.

Zakres spłat

Sam kredyt możemy wziąć na krótki lub dłuższy okres. Teoretycznie krótszy okres spłaty kredytu oznacza dla nas wysokie raty i ewentualny kłopot z ich spłacaniem, ale musimy pamiętać, że im dłużej spłacamy kredyt, tym większą sumę pieniędzy finalnie przyjdzie nam zanieść do banku. Dlatego, jeśli to oczywiście możliwe, może warto zastanowić się, czy istnieje możliwość, abyśmy maksymalnie szybko spłacili swoje zobowiązanie. W niektórych bankach istnieje też możliwość, spłaty kredytu za pomocą raty malejącej. Ta także wydaję się niekorzystna na pierwszy rzut oka, ale gwarantuje nam niższe koszty spłaty kredytu

Dodaj komentarz