Jak naturalnie przeciwdziałać wypadaniu włosów?

Porady

Jak naturalnie przeciwdziałać wypadaniu włosów?

Wypadanie włosów zostało uznane za chorobę cywilizacyjną i dotyczy współcześnie już nie tylko mężczyzn, ale także kobiet. Zdrowy człowiek traci w ciągu doby około pięćdziesięciu do siedemdziesięciu włosów, kiedy jednak te zaczynają nam wychodzić przysłowiowymi garściami, to jest to sygnał, że z naszym organizmem dzieje się coś niedobrego. Na szczęście w przytłaczającej większości wypadków istnieją skuteczne naturalne sposoby na wypadanie włosów.

Najbardziej skutecznym sposobem są oczywiście suplementy i preparaty. Najczęściej są to produkty w stu procentach naturalne, czyli złożone ze składników powszechnie występujących w przyrodzie, które nie powodują żadnych niepożądanych skutków ubocznych oraz alergii. Wykorzystuję się przy ich produkcji wyciągi z rośli oraz owoców, które znane są z dobroczynnego wpływu na włosy oraz kondycje skóry. Ocena ich skuteczności bywa różna, ale jeśli stosowane są z jednoczesną dbałością o dietę, rezygnacją z używek czy większą higieną głowy, to zazwyczaj dają bardzo pozytywne rezultaty w niezwykle szybkim czasie. Ich niewątpliwą zaletą jest wygoda stosowania. Wystarczy po prostu użyć danego produktu podczas porannej kąpieli, wetrzeć go we włosy lub jak w przypadku suplementów, zażywać codziennie określoną ilość tabletek.

Oprócz suplementów możemy zastosować też naturalne lub inaczej mówiąc domowe sposoby w walce z wypadającymi włosami

Warto mieć świadomość, że wiele problemów z wypadającymi włosami wynika bezpośrednio z charakteru potraw, jakie spożywamy i trybu życia, jaki prowadzimy. Włosy potrafią wypadać pod wpływem przemęczenia, niewyspania się, stresu oraz niewłaściwej diety. Bardzo zły wpływ na kondycje włosów mają też używki w postaci alkoholu, papierosów czy nadmiaru kawy.

Zadbajmy zatem o to, aby w naszej diecie znalazło się jak najwięcej potraw, które zawierają maksymalną ilość cynku oraz biotyny

Korzystny wpływ na włosy mają też witaminy zwłaszcza z grupy B. Powinniśmy też zastanowić się, czy nie zaniedbaliśmy ostatnio aktywności fizycznej, a jeśli tak, to podjąć się natychmiast ćwiczeń w formie biegania lub chodzenia na siłownie. Warto też zrezygnować z wszelkiej chemii. Zarówno tej, która znajduję się w produktach spożywczych, jak i tej stosowanej bezpośrednio na włosy. Chodzi tu oczywiście o wszelkie lakiery czy pianki, które wielokrotnie mają w swoim składzie chemiczne elementy. Dodatkowo bardzo przesuszają włosy, nie pozwalają na ich swobodne oddychanie i utrudniają skórze utrzymanie właściwego poziomu wilgotności. Wprowadźmy też pewne korekty podczas samego mycia głowy. Stosujmy dobre, jakościowe szampony oraz odzywki, a same włosy myjmy w letniej wodzie. Gorąca woda, którą większość z nas stosuje podczas spłukiwania włosów, wysusza je i niszczy.

Dodaj komentarz