Jak nosić sandałki?

Porady

Sandałki to najczęściej wybierane przez kobiety buty na lato. Powinny pasować nie tylko do kształtu nóg, ale także do stroju. Jak je wybierać?

 

W każdym sklepie obuwniczym już od pierwszych ciepłych dni pojawiają się damskie sandałki. Odkrywają one stopy, warto więc zadbać o ich wygląd jeszcze zanim zrobi się na tyle ciepło, aby założyć sandałki. Wśród modeli sandałków bardzo interesujące są te, które zapina się owijając wokół kostki paseczek. Takie buty najlepiej prezentują się na zgrabnych nogach z kształtnymi kostkami, gdyż bardzo podkreślają właśnie tę część nóg. Sandałki zapinane na szeroki paski najlepiej prezentują się przy nogach o pełniejszych kształtach. Panie niskie powinny unikać kupowania sandałków na płaskich obcasach, które optycznie skracają nogi. O wiele lepiej będą wyglądać, gdy wybiorą model na wysokich obcasach. Fasonem niezwykle popularnym są rzymianki. Inspirowane butami noszonymi przez rzymskich gladiatorów dostępne są obecnie w wielu wersjach. Mogą mieć bardziej lub mniej szerokie paski, które mogą zaczynać i kończyć się na bardzo różnej wysokości. Mogą być płaskie lub na obcasach. Rzymianki czy też gladiatorki to sandałki, które pasują tylko do wakacyjnych i weekendowych stylizacji.

Jak nosić sandałki?

Warto pamiętać, że sandałki nosimy zawsze na gołych stopach

Mimo że w sklepach jest wiele różnych modeli, także tych bardzo eleganckich, to jednak w firmie, w której obowiązuje dress code, pracownice przychodzące do pracy w sandałkach popełniają faux pas. Sandałki na obcasach pasują do spodni cygaretek, świetnie wyglądają także przy rurkach. Nie skracają wizualnie sylwetki, sprawiają, że wydaje się ona szczuplejsza, dodają także kilku centymetrów wzrostu. Świetnie więc wyglądają noszone do spódnic i sukienek maksi.

Sandałki to najczęściej wybierany fason obuwia na lato. Zanim nadejdą naprawdę ciepłe wiosenne i letnie dni warto przygotować swoje stopy do chodzenia w sandałkach. Powinny być zadbane i zdrowe. Wtedy nie będziemy musiały ich ukrywać w zakrytych pantofelkach.

Dodaj komentarz