Jak porównywać ze sobą oferty różnych firm leasingowych?

Jak porównywać ze sobą oferty różnych firm leasingowych?

Porady

Bez względu na to, czy interesuje nas leasing finansowy, czy operacyjny, musimy liczyć się z tym, że zwiąże nas on z konkretnym podmiotem na przynajmniej kilka lat. Jak zatem analizować oferty firm leasingowych, aby mieć pewność, że uda nam się wybrać najbardziej atrakcyjną?

Błędy, których warto unikać

W pierwszej kolejności należy uświadomić sobie, że nie istnieje leasing samochodów idealny bez względu na okoliczności. Warto o tym pamiętać przede wszystkim korzystając z narzędzi pomocniczych takich, jak choćby porównywarka internetowa. Zestawiane w niej rozwiązania to modele sprawdzające się tylko w określonych warunkach. Jeśli założenia początkowe nam odpowiadają, nie powinniśmy obawiać się korzystania z niej. Jeśli jednak już na starcie są one niemożliwe do zaakceptowania, trudno oczekiwać, że propozycje uznane za najkorzystniejsze będą takimi także w naszym przypadku.

Innym często popełnianym błędem jest porównywanie ze sobą ofert charakteryzujących się różnymi parametrami. Wielu przedsiębiorców zestawia ze sobą leasing na samochód proponowany przez konkurujące podmioty nie zauważając tego, że wyliczenia dotyczą różnego czasu trwania umowy oraz różnej wysokości wpłaty początkowej. Takie zestawienia wprowadzają w błąd i tworzą mylne wyobrażenie na temat proponowanego rozwiązania.

Całkowity koszt leasingu – kryterium warte polecenia

Czy zatem leasing samochodów musi być wybierany z nadzieją, że będziemy mieli szczęście i rzeczywiście dobrze trafimy? Oczywiście, że nie! Najbardziej korzystnym rozwiązaniem wydaje się porównywanie ze sobą kolejnych ofert bazując na jego całkowitym koszcie. Niektórzy leasingodawcy chętnie podają taką informację nawet w ograniczonych treściowo prospektach reklamowych. Nawet jednak, jeśli firma, z która chcemy nawiązać współpracę nie chwali się nią, możemy poprosić jej przedstawiciela o podanie nam tego rodzaju danych. Tu pojawia się jednak jeszcze jedne zastrzeżenie. Poza konkretnymi wyliczeniami porównujmy też informację na temat tego, jakie składniki są ze sobą zestawiane.

Dowiedz się więcej o leasingu na blogu Santander Consumer Multirent

Dodaj komentarz