Jaki kredyt przed świętami?

Jaki kredyt przed świętami?

Porady

Jaki kredyt przed świętami?

Bardzo często to właśnie przed świętami odczuwamy brak gotówki. Chętnie wtedy zaciągamy kredyt. Na co zwrócić uwagę, aby nie był on zbyt kosztowny?

Nie tylko oprocentowanie

Promocyjne kredyty, których oferty bardzo często pojawiają się właśnie przed świętami, wcale nie muszą być najtańsze. Niskie oprocentowanie to bowiem jeszcze nie wszystko. Sumę kredytu podwyższa przede wszystkim prowizja. I to na jej wysokość powinnyśmy zwrócić szczególną uwagę. Prowizja wpływa bowiem zarówno na wysokość miesięcznych rat. Podnosi także kwotę, którą musimy oddać bankowi. Najlepszy kredyt to taki, za który w ogóle nie zapłacimy prowizji. Jeśli przed świętami szukamy promocyjnego kredytu, szukajmy więc takich bez prowizji. O tym, ile rzeczywiście kosztuje nas kredyt dowiemy się z rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. Banki muszą informować wszystkich swoich klientów zainteresowanych kredytami o RRSO. Zwracajmy uwagę na ten wskaźnik, gdyż to od niego zależy, ile zwrócimy bankowi. Zapytajmy także o dodatkowe koszty: utrzymanie konta, kartę kredytową, ubezpieczenie. Jeżeli warunkiem otrzymania kredytu jest założenie dodatkowego, zapłacimy za to dodatkowe, w skali roku wcale niemałe pieniądze.

Kredyt w karcie kredytowej

To dobre rozwiązanie, jeżeli chcemy pożyczyć pieniądze na krótki okres i od razu zwrócić całą kwotę. Pożyczka z karty kredytowej może być bezkosztowa – za pierwsze kilkadziesiąt dni nie zapłacimy odsetek. Musimy jednak pamiętać, że rozwiązanie to będzie dla nas naprawdę korzystne tylko wtedy, kiedy spełnimy dwa warunki: będziemy nią płacić tylko za zakupy, a nie wypłacać pieniądze z bankomatu. Karta kredytowa będzie bezkosztowa, jeżeli zadłużenie spłacimy w okresie bezodsetkowym. Okres ten w zależności od banku jest bardzo różny.

Pożyczka z parabanku

Ma kilka zalet. Pieniądze można otrzymać bardzo szybko, instytucje pożyczkowe nie sprawdzają też zdolności kredytowej lub robią to mniej restrykcyjnie od banków. Ale rzeczywiste oprocentowanie takiej pożyczki jest bardzo wysokie.

Dodaj komentarz