Jakie tkaniny na ślubne suknie?

Porady

Suknię ślubną szyje się tak, aby panna młoda czuła się w niej jak  księżniczka. O wyjątkowym wyglądzie sukni ślubnej decyduje nie tylko jej fason, ale także tkanina. Z jakich materiałów najczęściej szyte są suknie ślubne?

 

Większość sukien ślubnych dostępnych dzisiaj w salonach jest uszytych z bardzo szlachetnych materiałów. Przyszłe panny młode mogą więc wybierać wśród sukien uszytych z:

  • atlasu;
  • satyny;
  • muślinu;
  • organzy;
  • woalu;

Atłas

 

Atłas jest tkaniną znaną od bardzo dawna. Na początku była to tkanina wyłącznie z wełnianych włókien. O wiele później zaczęto wykorzystywać także włókna bawełniane. Po odkryciu jedwabiu, pojawiły się także jedwabny atłas. Dzisiaj najczęściej można spotkać atłas z włókien bawełnianych lub z syntetycznej wiskozy. Suknie z atłasu są synonimem luksusu. Są ciężkie, błyszczące, bardzo ładnie układają się na sylwetce.

Jakie tkaniny na ślubne suknie?

Satyna

To materiał bardzo cienki i delikatny. Najczęściej suknie ślubne szyje się dzisiaj wykorzystując wiskozową lub jedwabną satynę. Każdy z tych rodzajów satyny wyróżnia się ładnym połyskiem. Suknie bardzo ładnie układają się na sylwetce. Wśród satyn pojawiły się także tak zwane inteligentne. To satyna z dodatkiem elastycznej przędzy. Suknie uszyte z tej nowoczesnej satyny idealnie dopasowują się do figury.

Muślin

 

Jest bardzo lekki i niezwykle miękki. Suknie są zwiewne, miłe w dotyku i delikatne jak chmurka. Najdroższa, bardzo szykowana będzie suknia uszyta z muślinu, który wyprodukowany został z jedwabnych włókien. W salonach sukien ślubnych oferowane są także suknie, które uszyte zostały a muślinu do produkcji, które zostały wykorzystane z włókien syntetycznych lub bawełnianych. Są tańsze.

Organza

 

Jest tkaniną przezroczystą i lekką. Najczęściej powstaje z jedwabnych włókien (wersja droższa) lub syntetycznej przędzy wiskozowej. Suknia z tańszej organzy wiskozowej będzie lekko sztywna. Oba rodzaje dostępne są w wersji matowej lub błyszczącej.

Teoretycznie suknię ślubną szyje się lub kupuje raz w życiu. Powinna więc być wyjątkowa.

Dodaj komentarz