Jakie ubezpieczenie na wakacje wybrać?

Porady

Jakie ubezpieczenie na wakacje wybrać?Liczba osób, które przed wyjazdem za granicę na urlop czy w innych celach wykupuje ubezpieczenie systematycznie rośnie. Warto jednak wiedzieć, że nie ma dwóch identycznych polis, każda może składać się z innych elementów. Co powinna jednak uwzględniać każda?

Elementy dobrego ubezpieczenia na wakacje

Kupując polisę przed wyjazdem na wakacje pamiętajmy, aby uwzględniała ona:

  • cel naszego wyjazdu. Pod uwagę musimy wziąć to, czy wyjeżdżamy w celach służbowych czy tylko i wyłącznie w celach turystycznych;
  • kierunek wyjazdu: kraje członkowskie Unii Europejskiej czy może położone na innych kontynentach;
  • planowane rodzaje aktywności – innej polisy potrzebujemy, gdy zamierzamy wypoczywać leżąc na leżaku, czy możemy zamierzamy nurkować, wspinać się bądź skakać na spadochronie.

Dobra polisa na wakacje powinna być dostosowana do naszych potrzeb. Z pewnych elementów ochrony ubezpieczeniowej możemy zrezygnować, ale są takie, które niezależnie od celu i kierunku wyjazdu oraz planowanych rodzajów aktywności, koniecznie powinny znaleźć się w polisie. Najbardziej istotne elementy, które powinno zawierać ubezpieczenie na wakacje to:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia;
  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków;
  • ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Opcjonalnie można ubezpieczyć również bagaż. Można wykupić dodatkowo również ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży.

Suma ubezpieczenia

Jako suma ubezpieczenia określana jest kwota do której towarzystwo ubezpieczeniowe ponosi odpowiedzialność. Im jest ona wyższa, tym polisa jest bardziej kosztowna. Są osoby, które chcą na tym zaoszczędzić i wybierają niższą sumę ubezpieczenia. Należy mieć jednak świadomość, że w przypadku ubezpieczenia kosztów leczenia niska suma może oznaczać, że w razie choroby lub wypadku, pieniędzy z polisy nie wystarczy na opłacenie wszystkich wystawionych przez szpital rachunków. Dlatego wyjeżdżając za granicę nie opłaca się oszczędzać na ubezpieczeniu; koszty polis turystycznych naprawdę nie są wysokie.

Dodaj komentarz