Jakie ubezpieczenie podróżne wybrać?

Porady

Zagraniczne podróże to dla wielu z nas codzienność. W różne rejony świata wielu Polaków wyjeżdża już nie tylko podczas letniego urlopu. Decydując się na takie wyjazdy powinniśmy pamiętać o tym, aby się ubezpieczyć. Jakie elementy polisy na wakacje pozwolą nam czuć się naprawdę bezpiecznie?

Jakie ubezpieczenie podróżne wybrać?Osoby, które zdecydują się wykupić polisę turystyczną, powinny mieć świadomość, że może ona być dopasowana do jej indywidualnych potrzeb. Może więc zawierać bardzo różne elementy. Są jednak takie, których nie może w polisie zabraknąć. Do podstawowych, bardzo istotnych elementów każdej polisy wakacyjnej należą:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia;
  • ubezpieczenie kosztów transportu medycznego.

W wielu towarzystwach ubezpieczeniowych można dzisiaj liczyć również na:

  • pomoc tłumacza;
  • pomoc prawnika.

Każdą polisę turystyczną można jeszcze dodatkowo rozszerzyć o takie ubezpieczenia jak:

  • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej;
  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków;
  • ubezpieczenie bagażu i sprzętu turystycznego;
  • rezygnacji z wyjazdu.

Dla naszego bezpieczeństwa najbardziej istotne jest, aby polisa zawierała ubezpieczenie kosztów leczenia. Jest to bardzo ważny element polisy zarówno podczas wyjazdów do krajów Unii Europejskiej jak i do krajów, które do tej wspólnoty nie należą. Warto też pamiętać o tym, aby polisa obejmowała problemy ze zdrowiem, które są nie tylko wynikiem nagłego zachorowania, ale również te spowodowane wypadkiem. W przypadku chorób przewlekłych sprawdźmy, czy polisa pokryje koszty związane z jej zaostrzeniem się. Pamiętajmy, że koszty leczenia za granicą są wysokie, dlatego uprawiając sporty, wybierzmy polisę, która to uwzględnia.

Częścią ubezpieczenia podróżnego może być ubezpieczenie bagażu. Gwarantuje ono odszkodowanie, gdy nasz bagaż zostanie skradziony, zostanie uszkodzony lub zaginie w podróży samolotem. Decydując się na taką polisę pamiętajmy, że odszkodowania nie otrzymamy za bagaż, który został nam skradziony, gdyż pozostawiliśmy go bez opieki. Ubezpieczyciel wypłaci nam za to odszkodowanie, jeśli zniknie nasza walizka z przechowalni.

Dodaj komentarz