Kiedy otrzymamy odszkodowanie z NNW

Artykuły

Kiedy otrzymamy odszkodowanie z NNW

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków nie jest tak popularną formułą, jak ubezpieczenie OC czy AC. Tymczasem jego konstrukcja pozwala uznać nam tę ofertę za jedną z korzystniejszych w zakresie możliwej ochrony.

W zależności od tego, jak szeroką formułę ubezpieczenia wykupimy, ochrona będzie nas dotyczyć podczas prowadzenia i obsługi samochodu albo także w trakcie codziennych czynności. Wszystko zależy tu od naszych indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych.

Samą ofertę znaleźć możemy w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym

Wystarczy wpisać w dowolną wyszukiwarkę ubezpieczenie NNW Online – bez konieczności wychodzenia z domu możemy nie tylko zawrzeć samą polisę, ale też wcześniej porównać oferty różnych ubezpieczycieli i wybrać tę, która w najpełniejszym stopniu nas chroni, a jednocześnie jest relatywnie najtańsza.

Ochrona w zakresie ubezpieczenia NNW polega na wypłaceniu przez firmę ubezpieczeniową odszkodowania w uzgodnionym przez nas zakresie. Najczęściej NNW dotyczy ewentualnych wypadków, które zaistniały w trakcie prowadzenia samochodu.

I tak odszkodowanie otrzymamy, jeśli uszczerbek na zdrowiu powstał podczas jazdy samochodem

Będzie nam ono przysługiwało także, wtedy gdy do wypadku dojdzie podczas postu auta lub w trakcie naprawy samochodu na trasie. Ostatecznie odszkodowanie zostanie nam przyznane, jeśli wypadek zdarzy się podczas załadowywania bądź rozładowywania przyczepy, zespolonej bezpośrednio z pojazdem. Ochrona dotyczy nie tylko osoby prowadzącej pojazd, ale też wszystkich pasażerów znajdujących się w danej chwili w samochodzie. Musimy mieć tylko świadomość, że ich liczba nie może przekraczać dopuszczalnej liczby osób, które mogą w myśl zaleceń producenta przebywać jednocześnie w pojeździe. Powinniśmy też pamiętać, że istnieją przypadki, kiedy ubezpieczyciel nie wypłaci nam odszkodowania. Przede wszystkim nie możemy liczyć na żadne pieniądze, jeżeli prowadziliśmy pojazd po spożyciu alkoholu lub pod wpływem narkotyków. Nie dostaniemy odszkodowania również wtedy, gdy nie mieliśmy uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Dodaj komentarz