Kredyt gotówkowy dopasowany do potrzeb

Kredyt gotówkowy dopasowany do potrzeb

Porady

Kredyt gotówkowy dopasowany do potrzeb

Kiedy mamy więcej wydatków niż zwykle i nie jesteśmy w stanie pokryć ich z bieżących dochodów lub z oszczędności, rozwiązaniem może być kredyt gotówkowy. Co warto wiedzieć o tym kredycie?

Banki starają się przyciągnąć jak największą liczbę kredytobiorców. Oferują więc możliwość otrzymania kredytu gotówkowego niemal od ręki. Kuszą także swoich klientów wydłużonym okresem spłaty lub oferują kredyt bez prowizji. Zanim jednak skusimy się na propozycję danego banku pamiętajmy, że kredyt jest zobowiązanie, które przez cały okres kredytowania będzie miało duży wpływ na nasz domowy budżet. Decyzja o kredycie powinna więc być starannie przemyślana.

Kredyt gotówkowy można dzisiaj otrzymać bardzo wygodnie i szybko

Wniosek o kredyt można złożyć nie tylko osobiście, ale także dzwoniąc na infolinię wybranego banku lub korzystając z bankowości elektronicznej za pośrednictwem internetu. Do pewnych kwot (niezbyt wysokich) banki nie wymagają zabezpieczenia kredytu w postaci jego ubezpieczenia. Nie wymagają także, aby nasze zobowiązanie wobec banku zostało poręczone przez osoby trzecie. Takie praktyki stosuje większość banków nie tylko w stosunku do osób, które są stałymi klientami danego banku, ale także w stosunku do tych, którzy przychodzą do niego po raz pierwszy. W celu przyznania kredytu bank sprawdza tylko zdolność kredytową.

Wysokość kredytu gotówkowego zależy od tego, jaki jest miesięczny dochód osoby składającej wniosek o kredyt

Osoby, które mają spore wpływy na konto mogą otrzymać kredyt gotówkowy w wysokości równej ich 20 pensji. Oczywiście to maksymalna kwota kredytu, można wystąpić o niższą kwotę. Kredytobiorca może też wybrać okres kredytowania tak, aby jego domowy budżet nie został nadmiernie obciążony. Im okres kredytowania będzie dłuższym, tym wysokość comiesięcznych rat będzie niższa.

Wniosek o udzielenie kredytu gotówkowego można złożyć dzisiaj w każdym banku. Ułatwieniem dla kredytobiorców jest fakt, iż dzisiaj kredyty gotówkowe są udzielane bez poręczycieli, a gotówka wpływa na konto niemal od ręki.

Dodaj komentarz