Lakiery jachtowe nie tylko dla jachtów

Lakiery jachtowe nie tylko dla jachtów

Porady

Lakier jachtowy bierze swoją nazwę oczywiście od jego podstawowego przeznaczenia, którym jest naturalnie malowanie elementów drewnianych na jachtach. Powstaje w związku z tym pytanie, co wyróżnia tego typu lakiery od typowych lakierów wykorzystywanych do drewna na zewnątrz?

To samo, ale bardziej

Mówiąc w dość dużym uproszczeniu, lakier jachtowy jest zwykłym lakierem do elementów drewnianych na zewnątrz z tą różnicą, że wszystkie jego właściwości prezentują znacznie wyższy poziom. Od razu można też zauważyć, ze kiedy typowe lakiery posiadają zalecenie, by wykorzystywać je w 1-2 warstwach, lakiery jachtowe zaleca się stosować w co najmniej 2, a najlepiej w 3 warstwach. Ich zadaniem jest zapewnianie maksymalnej ochrony elementom drewnianym, które nie tylko będą biernie wystawione na działanie wielu czynników negatywnych, ale też radzenie sobie z faktem, że materiał, na którym lakier jest położony, realnie pracuje.

Lakiery jachtowe nie tylko dla jachtów

Co pokryje lakier jachtowy?

Lakiery jachtowe, jak już to zostało powiedziane powyżej, są po prostu lakierami do drewna, których zastosowanie może być dzięki temu bardzo szerokie. Najczęściej wykorzystuje się je w miejscach, które będą w wyjątkowy sposób wystawione na działanie czynników atmosferycznych. Mowa tutaj przede wszystkim o bezpośrednim połączeniu drewna i gruntu, co spotkamy na przykład w przypadku ławek wykonanych z drewna czy małych drewnianych konstrukcji ustawionych bezpośrednio na ziemi.

Z lakierów jachtowych jak najbardziej korzystać można także wewnątrz budynku. Ich wielką zaletą jest wysoka wytrzymałość połączona ze znakomitą wytrzymałością, co zwłaszcza w przypadku miejsc łatwo brudzących się, bywa bardzo ważne. Wszelkiego rodzaju drewniane wykończenia, jak chociażby balustrady schodów czy boazerie, to znakomite miejsce do stosowania lakierów jachtowych. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by wykorzystać je na innym drewnie tylko dlatego, że maja bardzo ładny kolor. Większość lakierów jachtowych jest w stanie zaoferować nam szeroką gamę żywych barw.

Dodaj komentarz