Leasing samochodu – jak ocenić jego atrakcyjność?

Porady

Bez względu na to, czy myślimy o pierwszym, czy też kolejnym aucie w naszej firmowej flocie, zależy nam na niskich kosztach takiej inwestycji. Mając to na uwadze coraz rzadziej kupujemy samochody firmowe za gotówkę. Zamiast tego decydujemy się na leasing auta. Bogata oferta, z jaką mamy do czynienia na rynku samochodów osobowych i aut dostawczych sprawia, że rozwiązanie to zyskuje na atrakcyjności. Przyczynia się również do tego, że poza leasingiem możemy też wybrać pakiet usług dodatkowych.

Leasing samochodu - jak ocenić jego atrakcyjność?

 

 

Jak wybrać dobry leasing?

Teoretycznie, decydując się na leasing operacyjny samochodu firmowego, wcale nie musimy przeznaczać zbyt wiele czasu na poszukiwanie ciekawej oferty. Otwierają się przed nami przecież dziesiątki możliwości. Dziś jednak podchodzimy do kwestii związanych z firmową flotą nieco inaczej niż miało to miejsce choćby kilkanaście lat wcześniej. Świadomi tego, jak mocna jest nasza pozycja na rynku, nie szukamy po prostu firmy, która zechce z nami współpracować. Jesteśmy zainteresowani także tym, jak ma wyglądać ta współpraca i dlaczego dany podmiot ma być w naszych oczach bardziej atrakcyjny niż inne.

 

 

Blaski i cienie usług dodatkowych

Analizując leasing w Santander Consumer Multirent nie możemy nie zauważyć tego, że poleca się tam nam coś więcej niż usługi leasingowe w standardowym wydaniu. Możemy liczyć także na pakiet dodatkowych rozwiązań, z których skorzystamy decydując się na współpracę. Największą popularnością cieszą się w tym kontekście pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych sprawiające, że w czasie obowiązywania umowy możemy cieszyć się solidnością samochodu, nie martwiąc się jednocześnie o wiele kwestii związanych z szeroko rozumianym zarządzaniem flotą.

 

Oczywiście, nie wszyscy uważają, że mamy do czynienia z atrakcyjną propozycją, raz na jakiś czas możemy więc usłyszeć, że mowa o usługach zwiększających koszt leasingu. Ciągle jednak mamy do czynienia z wydatkami, które i tak musielibyśmy ponieść, często tracąc czas na poszukiwanie alternatywnych ofert i dopełnianie formalności.

Dodaj komentarz