Marynarka do zadań specjalnych

Porady

W szafie każdej kobiety powinna znaleźć się odpowiednie dobrana marynarka. Z jej pomocą można bowiem sprytnie zatuszować mankamenty figury oraz podkreślić to, co w niej najlepsze. Poniżej garść porad, które pozwolą dobrać idealną marynarkę i tym samym zapewnić sobie perfekcyjny wygląd.

Powiększamy biust

Z pomocą marynarki można optycznie powiększyć małe piersi. W tym celu należy postawić na model niezbyt długi, którego krój jest mocno dopasowany. Co jednak istotne, marynarka powinna mieć większe klapy, które zostały delikatnie usztywnione. Istotny jest ich kształt – musi być lekko zaokrąglony. Panie, których natura nie obdarzyła znacznym wzrostem powinny do takiej marynarki założyć spódnice w podobnym kolorze. Dzięki temu optycznie będą wydawały się również wyższe. Spódnice w kolorach kontrastowych zarezerwowane są dla kobiet wysokich.

Marynarka do zadań specjalnych

Zmniejszamy biodra

Szerokie biodra to zmora wielu kobiet. Na szczęście odpowiednia marynarka sprawi, że nie będą tak mocno rzucały się w oczy. Aby zamaskować nadmiernie rozbudowane biodra, wystarczy postawić na nieco dłuższy żakiet, który powinien sięgać nawet do połowy uda. UWAGA: musi on być luźny. Dopasowany krój jest w tym wypadku zabroniony. Marynarka powinna mieć również głębokie wycięcie w kształcie litery V. Istotne są wąskie klasy. Model dla pani z szerokimi biodrami to również jednorzędowe zapięcie. Godne uwagi są wszystkie te marynarki, które przypominają nieco szlafrok. Warto pamiętać, aby do takiej marynarki zakładać buty na wysokim obcasie. Zamiast klasycznych szpilek lepiej sprawdzi się jednak grubszy słupek, który świetnie równoważy proporcje sylwetki.

Zwężamy talię

Wystarczy założyć marynarkę odcinaną w pasie, której dół jest nieco szerszy, aby cieszyć się wyraźnie zarysowaną, wąską talią. Taki model to najlepszy sposób na to, aby wyczarować sylwetkę klepsydry. Aby efekt był jeszcze lepiej widoczny, warto do marynarki założyć rozkloszowaną spódnicę. Marynarka musi być jednorzędowa. Te dwurzędowe prezentują się zbyt masywnie i nie dadzą już tak wyraźnego efektu.

Dodaj komentarz