Mikrosamochody

Mikrosamochody

Porady Samochody

W odpowiedzi na wyzwania dotyczące zaostrzonych standardów emisji CO2 i wymogów bezpieczeństwa, rynek mikrosamochodów ewoluował od sektora niszowego do kwalifikującego się nawet do testów zderzeniowych. Ponad 30 firm, włączając 7 z 10 największych światowych producentów pojazdów, zamierza wykorzystać ten potencjał, widząc w rynku mikrosamochodów znaczące źródło dochodu.

Z nowego raportu Frost & Sullivan, globalnej firmy doradczej, dotyczącego europejskiego rynku mikrosamochodów, wynika że do 2013 roku na rynek zostanie wprowadzonych ponad 60 nowych modeli, łącznie z kwadrycyklami. Poza tym, 7 największych producentów w ciągu najbliższych trzech lat planuje wprowadzenie ponad 19 modeli w ramach nowej klasy pojazdów segmentu sub-A.

Niski poziom zużycia paliwa

MikrosamochodyPrzewiduje się, że teraz w wypadku tej wielkości aut, rynek będzie się rozwijać szybciej ze względu na ich charakterystykę i podobieństwo do pojazdów segmentu A. Analitycy tłumaczą, że rozwój wielkich miast, któremu towarzyszą zmieniające się trendy związane z mobilnością oraz rosnące zainteresowanie pojazdami miejskimi o niskim poziomie emisji i zużyciu paliwa, zachęciły producentów do wprowadzenia mikrosamochodów na rynek europejski. Popularyzacja ekologii, dotacje rządowe, zwolnienia z opłat za parkowanie i umożliwienie homologacji pojazdów bez konieczności posiadania prawa jazdy mogą pozytywnie wpłynąć na sprzedaż mikrosamochodów. Przewiduje się, że w Europie zainteresowanie pojazdami napędzanych paliwami alternatywnymi, zatłoczenie w centrach miast i rosnące koszty posiadania samochodu spowodują ponad siedmiokrotny wzrost dystrybucji mikrosamochodów.

Pojazdy elektryczne

W trakcie niedawnych salonów w Paris Motor Show 2010 i Geneva Motor Show 2011 zaprezentowano ponad 30 modeli takich pojazdów. Ponad 75 proc. zapowiadanych modeli mikrosamochodów mają stanowić pojazdy elektryczne, przy czym głównymi wyzwaniami są zasięg takich pojazdów , a ponadto ograniczona szybkość. Od chwili wprowadzenia, kwadrycykle wywoływały przy tym obawy związane z bezpieczeństwem, a eksperci uważają, że w krótkim okresie ma możliwość się to przełożyć na segment mikrosamochodów.

Dodaj komentarz