Na co uważać, gdy leasing jest bardzo tani?

Na co uważać, gdy leasing jest bardzo tani?

Samochody

Analizując propozycje przygotowane przez firmy leasingowe przynajmniej raz na jakiś czas możemy natrafić na takie, które różnią się na korzyść swoją ceną. Jeśli różnice są nieznaczne, najprawdopodobniej rzeczywiście mamy do czynienia z sytuacją, w której leasing aut używanych i nowych jest oferowany na preferencyjnych zasadach. Jeśli jednak mamy do czynienia z jedną ofertą wyjątkowo atrakcyjną i innymi, wyraźnie jej ustępującymi, jest to sygnał świadczący o tym, że nie zaszkodzi, gdy zachowamy czujność. Jak zatem tłumaczyć niski koszt leasingu.

Opłaty dodatkowe i ich sekrety

Choć istnieją dziś przepisy przewidujące, że reklama nie może wprowadzać w błąd, nadal nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby o jednych informacjach mówić wiele, o innych zaś zapobiegliwie nie wspominać. Takie podejście daje o sobie znać zwłaszcza wśród firm informujących nas, że leasing auta będzie się wiązał z wyjątkowo niską miesięczną ratą. Jeśli przed podpisaniem umowy zapoznamy się z jej warunkami, z pewnością zorientujemy się, że być może jest to prawda, nie oznacza to jednak wcale, że decydując się na konkretne rozwiązanie sami będziemy płacić mniej. Jak to możliwe? Okazuje się, że rata rzeczywiście, nie jest wysoka, należy jednak liczyć się z wyjątkowo drogim ubezpieczeniem, prowizją dla pracownika firmy, opłatą za skompletowanie dokumentów i szeregiem innych płatnych usług, o istnieniu których reklama nie wspomina.

Niezbyt kuszące opcje dodatkowe

Gdy profesjonalne firmy, takie jak Santander Consumer Multirent, informują o opcjach dodatkowych, z których można skorzystać, zwykle pozostawiają klientom możliwość zrezygnowania ze wszystkiego, co nie jest leasingiem. Niestety, podobne praktyki ciągle jeszcze nie są typowe dla wszystkich podmiotów obecnych na krajowym rynku. Jeśli więc rata wydaje się nam podejrzanie niska, zapoznajmy się z warunkami, jakie należy spełnić, aby móc na nią liczyć. Jest wysoce prawdopodobne, że będziemy musieli wybrać także kilka dodatkowych opcji, bez względu na to, czy są one dla nas interesujące, czy też nie.

Dodaj komentarz