Najczęstsze awarie samochodów latem

Artykuły Nowości Porównania Testy

Najczęstsze awarie samochodów latemWiększość osób uważa, że najtrudniejszą porą roku dla kierowców jest zima. Niskie temperatury, opady śniegu oraz złe warunki na drogach – to wszystko na pewno nie ułatwia życia użytkownikom samochodów. Jednocześnie trzeba także zdawać sobie sprawę z tego, że upały również nie sprzyjają właściwemu działaniu samochodu. Również latem auto jest narażone na szereg różnych poważnych awarii.

W czasie letnich upałów może zdarzyć się awaria koła, silnika lub akumulatora. Są to najczęściej pojawiające się usterki samochodów, które mogą przydarzyć się praktycznie każdemu kierowcy. Gdy temperatury stają się bardzo wysokie, koniecznie należy zwracać dużą uwagę na działanie silnika, przede wszystkim jego temperaturę. Jeśli utrzymuje się przez dłuższy czas na bardzo wysokim poziomie, trzeba udać się do mechanika. Taka awaria wskazuje na kłopoty z układem chłodzącym lub termostatem. Złe działanie chłodnicy to oczywiście jedna z usterek, które dosyć często mają miejsce w czasie upałów. W większości przypadków przywrócenie prawidłowego działania układu chłodzącego nie jest dużym problemem. Trzeba jednak liczyć się z tym, że niewłaściwe działanie chłodnicy będzie niebezpieczne dla silnika i spowoduje, że będzie się on przegrzewał.

Przeczytaj także o common rail

Kłopoty z akumulatorem to usterka, która kojarzy się głównie z zimą. Trzeba jednak pamiętać, że również bardzo wysokie temperatury nie wpływają dobrze na właściwe działanie tej części samochodu.

Wysokie temperatury mogą stać się także przyczyną dodatkowych kłopotów z kołami. Nagrzana guma bieżnika jest dużo bardziej podatna na odkształcanie się i uszkodzenia. Dlatego gdy rośnie temperatura, trzeba systematycznie kontrolować ciśnienie w oponach.

Szczególną uwagę należy zwrócić na odpowiednie przygotowanie auta do wakacyjnego wyjazdu. Podróż własnym samochodem jest bardzo wygodna, jednak trzeba liczyć się z tym, że w czasie jazdy mogą pojawić się różne usterki. Dlatego przed wyruszeniem w dłuższą trasę zawsze warto odwiedzić dobrego mechanika i zrobić przegląd.

Dodaj komentarz