Sprzątanie na budowie

Narzędzia do cięcia betonu

Porady

Beton to materiał konstrukcyjny, bez którego nie jesteśmy dzisiaj w stanie wyobrazić sobie współczesnego budownictwa. Do produkcji betonu używane są bardzo proste składniki: kruszywo, piasek, woda. Gdy składniki te zwiążą powstaje bardzo twardy, odporny na uszkodzenia mechaniczne surowiec. Obróbka elementów wykonanych z betonu to czynność, która na budowach wykonywana jest wyjątkowo często. Betonowe elementy są obrabiane zarówno na budowie domu jednorodzinnego, wielorodzinnych budynków jak i różnego rodzaju obiektów przemysłowych. Specjalistyczne narzędzia przeznaczone do cięcia betonu są więc standardowym wyposażeniem dobrych ekip budowlanych.

Jakimi narzędziami można ciąć beton?

Do obróbki betonowych elementów wykorzystywane są bardzo różne narzędzia. Te, które są naprawdę wyjątkowo popularne to piły do betonu. Piły do betonu to w dużej mierze urządzenia, które składają się z tarczy tnącej wykonanej z materiału, który poradzi sobie bez problemów nie tylko cięciem betonu, ale także innych, również bardzo twardych materiałów. Piły te poradzą sobie na przykład z cięciem asfaltu, a niektóre modele także z kamieniem naturalnym. Piły do betonu kupisz na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/pily-scienne/

Narzędzia do cięcia betonu

Różne rodzaje pił

Piły do betonu dostępne są na rynku w dużym wyborze. Różnią się nie tylko ceną i nazwą producenta, ale przede wszystkim swoją konstrukcją. Wybierane wyjątkowo często piły tarczowe stosowane są od lat. Diamentowa tarcza, którą tnie się beton wystarcza na bardzo długo, wyróżnia się bowiem wyjątkową żywotnością. W zależności od rodzaju tarczy diamentowej pracuje się metodą na mokro lub na sucho. Chętnie kupowane są także piły łańcuchowe przeznaczone specjalnie do cięcia betonu. Wyjątkowo komfortowe warunki pracy zapewniają piły spalinowe, które są zintegrowane z wodnym systemem czyszczącym. Dzięki temu rozwiązaniu wszystkie zanieczyszczanie, które powstają w trakcie cięcia są usuwane na bieżąco.

Beton to bardzo twardy materiał budowlany. Do obróbki betonowych narzędzi niezbędne są specjalne piły do betonu. Należą one do narzędzi diamentowych.

Dodaj komentarz