Następstwa nieszczęśliwych wypadków

Następstwa nieszczęśliwych wypadków

O samochodach Porady Samochody

Istotą ubezpieczenia jest zawsze uchronienie się od następstw niebezpiecznych wypadków. Innymi słowy, jeśli się coś stanie, chcemy mieć pewność, że wszelkie szkody zostaną usunięte przez ubezpieczyciela i chociaż cała sprawa będzie pewnie dla nas kłopotem, nie wywróci nam życia do góry nogami. Nie będziemy musieli z własnych pieniędzy płacić za szkody wyrządzone naszym samochodem, ktoś naprawi nasze auto i ogólnie wszystko wróci do normy. W przypadku zdarzeń komunikacyjnych często jednak zdarza nam się zapomnieć o tym, że oprócz samochodu i ewentualnych ofiar naszej nierozsądnej jazdy, w całym zdarzeniu udział bierzemy także my.

Ochrona kierowcy i pasażerów samochodu

Załóżmy, że ktoś w nas uderzył, spowodował wypadek i doprowadził do naszego uszczerbku na zdrowiu. Sytuacja zła, ale klarowna, ponieważ jest winny, ma wykupioną polisę OC, więc wszystkie koszty będą pokrywane z tej polisy właśnie. Załóżmy jednak, że to my doprowadzamy do kolizji i chociaż nie stało się nic wielkiego, uszkadzamy sobie nadgarstek w takim stopniu, że niezbędne będzie kilka tygodni rehabilitacji. Kto zapłaci za rehabilitację? No właśnie, nikt.

Z tego powodu konieczne jest dodatkowe ubezpieczenie. OC i AC to ubezpieczenia, które pokrywają odpowiednio koszty poszkodowanych innych osób oraz straty materialne. Dopiero NNW komunikacyjne będzie ubezpieczeniem, które będzie zabezpieczało nas samych przed skutkami wypadku. Nas samych oraz wszystkich pasażerów naszego samochodu, bo przecież bardzo możliwe jest, że w zdarzeniu drogowym, które spowodowaliśmy, ucierpieć oprócz nas może także inna osoba siedząca na fotelu pasażera, z przodu lub z tyłu pojazdu.

Kilka złotych robi różnicę

NNW komunikacyjne robi różnicę, chociaż jest ubezpieczeniem bardzo tanim. Zazwyczaj ubezpieczenie o maksymalnej sumie wypłat na poziomie 25 000 złotych kosztować będzie nie więcej niż 50 złotych, a jest to suma, którą płaci się za cały okres trwania umowy. Najlepiej takie ubezpieczenie jest wykupić razem z polisą OC.

Odwiedź https://www.mtu24.pl/

Dodaj komentarz