Naturalne leki zamiast antybiotyków

Artykuły Porady

Wiele roślin ma właściwości lecznicze. Kuracja nimi w przeciwieństwie do antybiotyków, niszczy jednak tylko chorobotwórcze bakterie.

 

Propolis

Jest szczególnie pomocy w leczeniu anginy. Działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie, przyspiesza regenerację podrażnionej błony śluzowej. Przed nadejściem zimy warto przygotować z propolisu leczniczą nalewkę. W razie anginy używamy jej do płukania gardła. Nalewkę z propolisu można kupić także w aptekach, zielarniach, czasem także w dużych pasiekach. Uwaga! Płukanki z nalewki z propolisem mogą stosować tylko osoby, które nie są uczulone na miód.

Żurawina

Gdy nieustannie Ty lub Twoja córka walczycie z infekcjami pęcherza moczowego, wypróbujcie kurację żurawinową. Żurawina jest bardzo bogata w witaminę C. Zakwasza więc mocz, co utrudnia bakteriom namnażanie się. Do tego uniemożliwia im ona przyklejanie się do dróg moczowych. Żurawinowa kuracja nie tylko wspomaga leczenie infekcji, ale także zapobiega jej nawrotom.

 Naturalne leki zamiast antybiotyków

Czosnek

Kuracja czosnkiem ma działanie antybakteryjne i antywirusowe. Jest pomocna w leczeniu przeziębienia i grypy. Największe właściwości lecznicze ma czosnek rozdrobiony i jedzony na surowo. Można go dodać do sałatki lub posypać nim kromkę chleba posmarowanego masłem. Codziennie zjadamy nie więcej jak trzy ząbki czosnku. Osoby, które chcą uniknąć przykrego zapachu czosnku, mogą kupić w aptece ekstrakt czosnku w kapsułkach.

Aloes

Miąższ liści aloesu działa przeciwzapalnie i nawilżająco. Łagodzi także podrażnienia. Pomaga także utrzymać lekko kwaśny odczyn skóry, dzięki temu staje się ona mniej podatna na nadkażenie bakteryjne. Aloes przyspiesza także regenerację wysuszonego naskórka. Może być stosowany w leczeniu trądziku, sprawdza się także w przypadku mocno wysuszonej skóry. Do pielęgnacji skóry można przygotować samodzielnie miksturę w domu z miąższu liści lub sięgnąć po żele zawierające ekstrakt z liści aloesu.

Wiele roślin zawiera substancje o udowodnionym naukowo działaniu leczniczym. Kuracja nimi jest o wiele zdrowsza niż stosowanie antybiotyków.

Dodaj komentarz