Nowinki motoryzacyjne

Nowinki motoryzacyjne

O samochodach Samochody

Często chcemy wpływać, na jakość i sposób postrzegania naszego auta. Wprowadzamy wiele zmian, które później z radością pokazujemy rzeszy znajomych i nie tylko. Nowe rzeczy, które kupujemy w celu upiększenia swojego samochodu. Zaczynamy zazwyczaj od lakieru czy grafiki, którą nanosimy na karoserię a kończymy na felgach czy też spoilerach. Ciekawostką jest również montowanie neonów w celu dodania klimatu podróży przez miasto.

Takie imprezowe samochody najczęściej są spotykane w stanach zjednoczonych gdzie dopuszczalny jest o wiele większy poziom kiczu niż w Polsce. Nowością jest tuning silnika. Zmiany wprowadzane w tym procesie obejmują pracę całości samochodu jak i jego prędkość. Nowe części często potrafią zwiększyć moc silnika w sposób naprawdę drastyczny.

Efekt nitro

Nowinki motoryzacyjneW samochodach stosowanych głównie do nielegalnych wyścigów montuje się też butle z nadtlenkiem wodoru powodującym znany poniekąd fanom gier samochodowych efekt nitro. Nowinki motoryzacyjne zadziwiają nas każdego dnia. Oprócz standardowych pomysłów na tuning widzimy także innowacje w stylu fontann czy telewizorów, które możemy zamontować w naszych autach. Pokazuje to między innymi popularny program w telewizji MTV. Pimp my ride zajmował się tematyką usprawnień aut biednych ludzi. Myślę, że większość młodych zna go bardzo dobrze też ze względu na to, iż prowadził go raper Xzibit. Kwestia, tuningu samochodów jest bardzo rozległa jednak obca polakom przez wiele czynników. Jednym z powodów, przez które rozwijanie możliwości swojego auta jest w naszym kraju bezsensowne jest cena benzyny.

Ceny samochodów

Stale rosnąca głównie przez ostatnie wypadki na wschodzie cena sukcesywnie niweluje wszelkie innowacje, które można wprowadzić w silnikach. Wiadomo, że lepsze osiągi niosą ze sobą większy współczynnik spalania benzyny na kilometr. Kolejnym z czynników wpływających na odrzucanie przez polaków idei tuningu są ceny aut używanych. Korzystniejsze od nowości z salonu stawki za samochód są jednak sumą maksymalną, na jaką może sobie pozwolić przeciętny polak. Dlatego też pieniądze, które normalnie są wkładane w modernizacje auta są zwyczajnie zbyt duże by kogokolwiek było na nie stać. Informacje drogowe jeszcze długo nie będą, więc mówić o nielegalnych wyścigach i nowych „odpicowanych” autach.

Dodaj komentarz