O kredycie gotówkowym słów kilka

O kredycie gotówkowym słów kilka

Porady

O kredycie gotówkowym słów kilka

Kredyty gotówkowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Co zrobić, aby oferta kredytowa była naprawdę dla nas najlepsza?

Zacznijmy od własnego banku

Decydując się na kredyt gotówkowy, w pierwszej kolejności zwróćmy się do banku, w którym mamy rachunek osobisty. Dla swoich klientów banki z reguły mają bardziej korzystną ofertę kredytów gotówkowych. Możemy też pytać w innych bankach, ale zacznijmy od tych, w których już zaciągaliśmy kredyt. Jeżeli nasza historia kredytowa jest bez zarzutów – mogą zaproponować lepsze warunki. W każdej jednak sytuacji poprośmy o przedstawienie szczegółowej oferty, wzór umowy kredytowej i harmonogram spłat kredytu.

Pomoc doradcy

Ze szczegółową ofertą swojego banku warto wybrać się do doradcy finansowego. Doradca porówna ją z propozycjami konkurencyjnych banków. Zwróci uwagę na dodatkowe koszty, które będziemy musieli ponieść: założenie konta, ubezpieczenie czy przyjęcie obowiązkowej karty kredytowej.

Czy promocja naprawdę się opłaca?

Bardzo często niskie raty i brak formalności to tylko chwyt reklamowy. W rzeczywistości może się okazać, że oprocentowanie promocyjne obowiązuje tylko przez pierwszy rok spłaty, a brak formalności oznacza, że kredyt jest bardzo drogi. Ale nie jest wykluczone, że oferta promocyjna jest rzeczywiście korzystna. Zawsze jednak musimy pamiętać, aby poprosić o harmonogram spłaty. Kiedy go otrzymamy, porównajmy go w kilku różnych okresach. Zainteresujmy się także jaka będzie ostateczna wysokość raty. Sprawdźmy też, czy bank stawia dodatkowe warunki. Warto zapytać także o opłaty, które będziemy musieli ponieść, kiedy spóźnimy się ze spłatą raty. Koszty związane z przeterminowanym kredytem są bardzo wysokie.

Czy można zmienić decyzję?

Z podpisanej umowy możemy wycofać się w ciągu 14 dni. Nie musimy podawać powodu zmiany decyzji. Wystarczy jednie złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy. W ciągu 30 dni będziemy jednak zobowiązani do zwrócenia bankowi pożyczonej kwoty wraz z odsetkami za każdy dzień korzystania z pieniędzy.

Dodaj komentarz