Obalamy mity związane z ubezpieczeniem mieszkania

Samochody

Obalamy mity związane z ubezpieczeniem mieszkania

Choć ubezpieczenie mieszkania należy do najpopularniejszych ubezpieczeń prywatnych opłacanych w naszym kraju, ciągle jeszcze mamy do czynienia z wieloma mitami na jego temat. Próba ich obalenia może przyczynić się do lepszego zrozumienia, na czym polega specyfika tego produktu, da więc nam pewność, że będziemy płacić składkę za świadczenia, których rzeczywiście potrzebujemy.


Mit pierwszy: chroniąc mieszkanie, chronimy też piwnicę

Kradzieże w piwnicach zdarzają się częściej nawet niż te, które dotyczą zawartości samych mieszkań i właśnie na tym tle często dochodzi do sporów pomiędzy płacącymi i ubezpieczycielami. Wydaje się nam, że piwnica jest objęta ochroną automatycznie, tymczasem wcale nie musi tak być. Owszem, coraz większa grupa firm właśnie tak interpretuje ubezpieczenie mieszkania, nadal jednak nie jest to norma i dobrze jest mieć tego świadomość.

Mit drugi: ubezpieczenie zawsze zapewni nam odszkodowanie w przypadku zalania przez sąsiada

Jeśli nie mieszkamy w domu jednorodzinnym, zwykle nie mamy dużego wpływu na to, kto jest naszym sąsiadem. Obawiamy się więc, że w przypadku zalania, do którego wcale nie musi dojść w naszej winy, będziemy musieli ponosić spore koszty remontu tak jego, jak i naszego lokalu. Przekonanie o tym, że zakup ubezpieczenia ochroni nas przed taką ewentualnością jest częstym błędem. Nie oznacza to, że żadna polisa nie ma takiej opcji, ponownie najlepiej jednak, jeśli zapytamy doradcę ubezpieczeniowego o konkrety.

Mit trzeci: nasze ubezpieczenie mieszkania z pewnością nie różni się zasadniczo od tego, jakie posiada nasza koleżanka

Przekonanie o tym, że ubezpieczenia mieszkania nie różnią się między sobą, jest często popełnianym błędem, który niejednokrotnie prowadzi do poważnych nieporozumień. Różnice nie tylko istnieją, ale również potrafią być znaczące, nie są przy tym uzależnione wyłącznie od wysokości płaconej przez nas składki. Na szczęście, rozwiązanie problemu nie jest wcale przesadnie trudne. Zawsze uratuje nas staranne zapoznanie się z umową, którą mamy podpisać.

Szczegółowy zakres ochrony ubezpieczeniowej znajdziesz na stronach ubezpieczycieli np. Gothaer.pl

Dodaj komentarz