motoryzacja

Ogrzewanie postojowe w samochodzie

Porady Samochody

motoryzacjaZima, nawet niekoniecznie bardzo sroga to dla kierowców, którzy nie maja garażu, dosyć trudny okres. Problemy dotyczyć mogą różnych aspektów. Po pierwsze problemem może być sam śnieg. Samochód niekiedy trzeba wręcz odkopać, aby możliwe było ruszenie nim w dalszą podróż.

Co gorsza, na szybach pojawić może się lód, którego usunięcie jest zdecydowanie trudniejsze. Poza tym w środku samochodu panuje chłód, chłód który sprawia że kierowca czuje się raczej nie komfortowo. Innym typowym dla zimy problemem kierowców są trudności z odpaleniem swojego samochodu, jednak o tym napiszemy w osobnym artykule.

Ogrzewanie postojowe

zima samochódTym razem skupimy się na tym, jak ogrzewanie postojowe webasto może pomóc nam z wyżej wymienionymi problemami. Otóż ogrzewanie postojowe eberspacher można włączyć zdalnie, zanim jeszcze w ogóle do auta pójdziemy, nawet z naszego domu. Włączenie go oznaczać będzie, że temperatura w środku samochodu zacznie wzrastać co zdecydowanie powinno ułatwić usunięcie lodu z szyb. Kierowcy którzy w tym celu używają skrobaczek, zwykle usuwają tylko część lodu, w taki sposób aby możliwa była normalna jazda. Jednak dzięki ogrzewaniu postojowemu, taki lód jest o wiele łatwiej usunąć, a być może też rozpuści się sam, wliczając w to nie tylko przednią szybę, ale też i boczne oraz tylną.

Temperatura wewnątrz samochodu

opony zimoweW pewnym sensie ogrzewanie postojowe cena pomaga także podnieść temperaturę we wnętrzu samochodu do bardziej komfortowych warunków. Wszystko zależy od tego przez jak długi czas ogrzewanie to funkcjonuje oraz jak duża jest jego wydajność. Oczywiście nie przyniesie ono raczej efektu takiego, jak normalne ogrzewane samochodowe, ale w środku kierowca powinien poczuć się lepiej. W razie dłuższego postoju, włącznie takiego ogrzewania pozwoli dłużej utrzymać przyjemną i wysoką temperaturę w kabinie samochodu. Zaleca się je zwłaszcza kierowcom zawodowym, ale w zwykłych autach osobowych jest ono także bardzo przydatne, nawet wtedy gdy kierowca dysponuje swoim własnym garażem, to i tak może przydać się ono w podróży czy też i wtedy gdy zaparkuje on auto na mrozie przez dłuższy czas.

Dodaj komentarz