Oszczędny samochód?

Opinie Porady

Z tygodnia na tydzień rosną ceny paliwa jak i oleju napędowego. Oznacza to, że za pełny bak możemy zapłacić nawet do 400 zł. Każdemu kierowcy zdecydowanie nie jest do śmiechu z tego względu, że wysokie kwoty jakie zostawiają na stacjach benzynowych znacznie obciążają ich miesięczny budżet.

Mnóstwo osób zastanawia się jak też można by było poradzić sobie w tej sytuacji. Szukają taniej alternatywy, która pozwoli im na zaoszczędzenie pieniędzy. Jak się okazuje prawdziwe oblężenie przechodzą obecnie serwisy motoryzacyjne. Wielu kierowców decyduje się na założenie instalacji LPG, która jest równa kosztowi około 2500 złotych.

Instalacja LPG

Zarówno cena samego montażu jak i szeroka dostępność tego rodzaju paliwa to praktyczna zaleta użytkowania. Nie wspominając oczywiście o oszczędności, która będzie zajmować pierwsze miejsce. Otóż, nasz samochód nissan primera może być przerobione na gaz. Również na wielu giełdach samochodowych możemy spotkać auto nissan almera czy też mazda 6 w wydaniu na gaz. Jednak jak wielu jest zwolenników LPG tak wielu ma ona przeciwników. Niedawno powstały badania, które wyodrębniły samochody najlepiej oszczędzające paliwo. Ekonomicznością wyróżnia się na pewno renault clio a w szczególności jego piąta generacja. Do dodatkowych zalet tego samochodu będziemy mogli również zaliczyć przestronne wnętrze jak i ładny wygląd.

Inne marki

Co do innych marek samochodów jak, np.: honda accord czy też mercedes a170 to również zaliczane są one do tanich w eksploatacji samochodów. Już podczas zakupu musimy mieć na uwadze oszczędność wozu. Alternatywą dla kierowców może być komunikacja miejska czy też rower. W końcu zamiana ekonomi na wygodę staje się w dzisiejszych czasach codziennością. Na początku z pewnością będzie nam się ciężko przyzwyczaić do tej metody jednak możemy dostrzec wiele walorów tego rozwiązania. Jednak życie w tych czasach bez własnego samochodu bywa bardzo trudne w związku z czym zastanówmy się nad zakupem ekonomicznego wozu, który nie będzie zbyt sporym obciążeniem dla naszego portfela.

Dodaj komentarz