Pizza a dieta – czyli o kaloriach i wartościach odżywczych

Pizza a dieta – czyli o kaloriach i wartościach odżywczych

Porady

Zajadanie się różnymi smakołykami od czasu do czasu jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Rzecz jasna nie można cały czas zajadać tylko samych słodyczy, czy też innych przysmaków, ale na pewno nie jest konieczne odmawianie sobie wszystkiego co dobre nieustannie. Z tą postawą zgadza się wielu specjalistów, którzy wiedzą najlepiej, że jeśli dieta będzie zbyt rygorystyczna, to bardzo szybko po na przykład schudnięciu, może nastąpić efekt jo-jo – bo po powrocie do normalnego odżywiania ktoś może rzucić się na jedzenie. Może też w ogóle takiej diery nie móc utrzymać! Ci, którzy uwielbiają pizzę, a jednak muszą na przykład się odchudzić, zastanawiają się ile kalorii ma ten przysmak i czy muszą z niego zrezygnować – odpowiadamy zatem na pytanie o kalorie i wartości odżywcze tego dania!

Pizza – informacje o potrawie

Warto powiedzieć najpierw kilka słów o samej pizzy, która jest przysmakiem świetnie znanym na całym świecie. Tak wiele osób zachwyca się nią w Polsce, że nie wyobrażamy sobie już, żeby w wielkich czy mniejszych miastach nie było przynajmniej jednej pizzerii. Nie wyobrażamy sobie, żeby nie serwowały jej również jakieś inne lokale – razem z różnymi innymi daniami. Na stałe podbiła ona serca wielu osób, a dodajmy, że sam pomysł na to drożdżowe ciasto z dodatkami jest bardzo stary. Pizzę wymyślili już starożytni Grecy, chociaż jej udoskonalona wersja pochodzi od Włochów, a w formie z licznymi dodatkami rozpowszechnili ją na świecie Amerykanie!

 Pizza a dieta – czyli o kaloriach i wartościach odżywczych

Pizza – informacje o kaloriach

W 100 gramach pizzy jest około 266 kalorii. Jednakże jej wartości odżywcze, jak i konkretna liczba kalorii, którą uzyskamy zależy rzecz jasna od dodatków, na jakie się zdecydujemy. Wbrew temu, co niektórzy sądzą, pizze mogą być dosyć zdrowe – zajadamy się w nich bowiem na przykład kukurydzą, ogórkami, pomidorami, papryką… Jeśli ktoś zjada mało warzyw, jest to szansa na uzupełnienie witamin i składników mineralnych w organizmie.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/dabrowa-gornicza-c-h-pogoria

Dodaj komentarz