Pożyczka gotówkowa czy kredyt samochodowy?

Pożyczka gotówkowa czy kredyt samochodowy?

Porady Samochody

Pożyczka gotówkowa czy kredyt samochodowy?Twój stary samochód się rozleciał? A może po prostu powiększyła się wam rodzina i nie mieścicie się w swoim dotychczasowym aucie? Teoretycznie sprawa jest prosta. Należy natychmiast kupić nowy samochód. Problem pojawia się, kiedy nie posiadamy na to środków finansowych. W takim przypadku z pomocą przyjdzie nam pożyczka gotówkowa lub kredyt samochodowy.

Dokumenty

Pożyczka gotówkowa lub inaczej mówiąc kredyt gotówkowy, to najprostsza forma kredytu, z jaką spotykamy się w banku. Aby ją podjąć, wystarczy jedynie donieść do banku dokument, który potwierdzi naszą tożsamość oraz zaświadczenia, które są gwarancją dla banku, że w określonym czasie, dokonamy zwrotu zaciągniętego zobowiązania. Niestety, jeśli chodzi o kredyt samochodowy, sprawa nie wygląda już tak prosto. W tym przypadku nie tylko musimy zgromadzić wszystkie dokumenty, które świadczą o naszych zarobkach, ale też papiery, które dotyczą bezpośrednio pojazdu. Oznacza to, że musimy też przynieść zaświadczenia, że pojazd nie został wpisany nigdzie jako zastaw, kopię umowy kupna-sprzedaży, czy wreszcie wszelkie dokumenty rejestracji samochodu.

Oprocentowanie

Po co zatem brać kredyt samochodowy, skoro można wziąć zwyczajną pożyczkę? Sprawa jest bardzo prosta, kredyty samochodowe są dużo korzystniej oprocentowane. W przypadku, jeśli otrzymamy taki kredyt, to możemy oddać do banku nawet trzy razy mniej, niż gdybyśmy to musieli uczynić przy pożyczce gotówkowej. Dzieje się tak z prostego powodu. Bank w przypadku tego typu zobowiązań ma dużą większą pewność, że ten kredyt zostanie spłacony. Jest on bowiem do czasu spłaty ostatniej raty, jedynym właścicielem waszego pojazdu. Jeśli przestaniecie regulować swoje zobowiązania, bank po prostu zajmie nowo zakupiony samochód. Niestety kredyt samochodowy ma też inne ograniczenia. Nie możemy z tych pieniędzy kupować samochodów starych lub nadających się do remontu. To ograniczenia wynika właśnie z istoty własności, jaka jest zastosowana przy tym kredycie. Stary samochód nie jest bowiem dla banku żadnym zabezpieczeniem.

Dodaj komentarz